Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobek Miejski

Aktualności:

18-05-2024

Wizyta u Burmistrza

Dnia 17 maja dzieci ze starszej grupy Żłobka Miejskiego odwiedziły Burmistrza Miasta Lubań pana Grzegorza Wieczorka. Dzieci wręczyły zaproszenie na zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 14 czerwca w Żłobku Miejskim w Lubaniu. To była bardzo miła wizyta.

17-05-2024

Piaskownica

Korzystając z pięknej pogody dzieci ze żłobka starszego wyruszyły bawić się do piaskownicy. Piasek stymuluje rozwój fizyczny dzieci. Ćwiczy małą i dużą motorykę. Maluchy kopią, przesiewają piasek, bawią się np. łopatką lub grabkami, pracują nad mięśniami oraz nabywają zdolności manipulowania przedmiotami.

17-05-2024

Prezenty na Dzień Mamy

Dzień Mamy zbliża się wielkimi krokami dlatego dzieci ze żłobka starszego w tajemnicy przed mamami przygotowały w raz z opiekunami piękne upominki. Mamusie będą na pewno zachwycone i wzruszone.

13-05-2024

Rytmika-zabawy piłkami

W tym tygodniu nasze zajęcia z rytmiki odbyły się z piłkami w roli głównej. Piłka jest dla dzieci cudownym przedmiotem. Można ją rzucać i łapać, turlać, odbijać, kopać. Systematyczne ćwiczenia z piłką pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo – ruchową, zdolność postrzegania, orientację w schemacie własnego ciała. Piłka sprawiła dzieciom wiele radości.

10-05-2024

Rysowanie w kaszy

Zabawy mają na celu pobudzić zmysły dziecka, stymulować prawidłowy rozwój układu nerwowego i mózgu. Kreślenie paluszkami dowolnych rysunków np. w kaszy usprawnia motorykę małą czyli ruchu palców i dłoni.

10-05-2024

Ćwiczymy repertuar

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowują występ, podczas którego zaprezentują piosenki, wierszyki i tańce.

10-05-2024

Dzień Flagi

Z okazji Konstytucji 3 Maja dzieci wykonały pracę plastyczną. Do wykonania pracy potrzebowały białej i czerwonej bibuły. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

29-04-2024

Wiosenne kwiaty- sekwencja

Zabawa polega na ułożeniu kwiatów według wzoru i koloru. Zabawy z wiosennymi kwiatami ćwiczą motorykę małą i wspierają koordynację wzrokowo – ruchową. Sekwencja to dobry trening spostrzegawczości i dokładności w wykonanym zadaniu.

29-04-2024

Rytmika-żabki i bocian

W tym tygodniu odbyły się zajęcia z rytmiki pt. Żabki i bocian. To zabawa muzyczno – ruchowa, bocian łapie żabki, które skaczą wokół stawu. Dzieci były przebrane za żabki, śpiewały piosenkę pt. Jam jest żabka oraz pięknie maszerowały. Maluszki chętnie uczestniczyły w zajęciach.

29-04-2024

Dmuchawce

Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały pracę przedstawiającą dmuchawce. Do jej wykonania użyły rolek z papieru i farby. Dmuchawce wyszły piękne. Pracę można podziwiać na wystawie w szatni żłobkowej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...