Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

01-02-2023

Zgłębiamy tajniki wiedzy o ptakach

Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu, które dotyczyły ptasich zwyczajów.

04-02-2023

Pierwszoklasiści w świecie matematyki

W I semestrze uczniowie klasy 1a realizowali zadania z projektu edukacyjnego "Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki", którego organizatorem jest wydawnictwo MAC. Cel projektu to zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie różnych zadań.

04-02-2023

Mamy 3. miejsce w piłce siatkowej chłopców!

Dnia 30 stycznia br., w Prywatnej Szkole Podstawowej Oxpress w Bolesławcu, został rozegrany półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII). W zawodach uczestniczyły się trzy drużyny:

04-02-2023

Jesteśmy mistrzami powiatu w tenisie stołowym!

Dnia 31 stycznia br., w Szkole Podstawowej w Kościelniku, odbył się finał powiatowy Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców (kl. IV-VI szkół podstawowych). Do zawodów zgłosiło się pięć placówek:

04-02-2023

W 38 minut o porach roku, Słońcu i Ziemi. Edukacyjny film „Magiczny globus” w lubańskiej Jedynce

W dniach 30-31 stycznia, w sali gimnastycznej naszej szkoły, uczniowie z kl. I-VIII uczestniczyli w pokazach niezwykłego filmu pt. „Magiczny globus”. Jest to pełnometrażowa i animowana fabuła, wyprodukowana w technologii fulldome 8K, przeznaczona na ekrany sferyczne i dedykowana dzieciom.

04-02-2023

Szóstaki autorami wyróżnionej pracy w projekcie PCE!

Od listopada 2022 do kwietnia 2023 r. młodzież z SP1 uczestniczy w Powiatowym Projekcie Edukacyjnym „Mój wymarzony zawód”, który organizuje Zespół PCE w Lubaniu. Projekt jest skierowany do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, wychowanków przedszkoli oraz SOSW.

03-02-2023

Podziękowania

Podziękowanie za organizację Amnesty International 2022 r. -czyli maraton pisania listów.

03-02-2023

Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego klas I - III

Wiktoria Borowska z klasy IIa zajęła III miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim klas I - III pt. ,,Świat wartości". Gratulujemy !!!

31-01-2023

Mamy finalistów konkursu lingwistyczno-matematycznego „Wieża Babel”!

W dniu 4 stycznia br. odbyły się eliminacje szkolne online konkursu z lingwistyki matematycznej pod hasłem „Wieża Babel”. Konkurs, przeznaczony dla szkół podstawowych, był organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z LO nr III we Wrocławiu. Koordynatorem konkursu w naszej szkole był pan Daniel Kucharczyk – nauczyciel matematyki i informatyki.

31-01-2023

Sukces językowy ucznia lubańskiej Jedynki w konkursie PCE!

Znamy już rozstrzygnięcia „XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas 7-8 Szkół Podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych, trzystopniowych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych i powiatowych, które zrealizowano w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...