Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

01-12-2023

Uczniowie w urzędzie

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości czwartoklasiści z SP4 spotkali się z burmistrzami w Urzędzie Miasta Lubań.

02-12-2023

Srebrne dziewczęta z SP1!

W dniu 30 listopada, w tutejszej hali MOSiR, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów zgłosiły się następujące placówki: Jedynka i Trójka z Olszyny, Jedynka i Dwójka z Lubania, Kościelnik oraz Pisarzowice. Turniej został zaś rozegrany w dwóch grupach trzyzespołowych. I tak, nasze dziewczęta najpierw wygrały z SP Pisarzowice 13:8, a następnie rozgromiły SP1 Olszyna 14:2. W półfinale znów zwyciężyły, pokonując SP Kościelnik 12 do 6. Niestety, w finale dobra passa się skończyła.

03-12-2023

Zabawy na Śniegu

'' Zima zima za oknami''. Korzystając z uroków zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu na placu zabaw. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Maja możliwość hartowania organizmu oraz świetnej zabawy. To doskonała forma na rozwijanie motoryki dużej. Było wesoło i radośnie.

03-12-2023

Pajęczyna

Zajęcia z koordynacji wzrokowo- ruchowej sprawiają dzieciom dużo radości. Dziś dzieci zrobiły pajęczynę, za pomocą której odbijały balon. Dzięki skupieniu, uwagi dzieci i wykonywaniu odpowiednich ruchów pajęczyną balon rzadko upadał na podłogę.

03-12-2023

Wróżby Andrzejkowe

Dzisiaj odwiedziła nas wróżka Esmeralda, która wspólnie z nami bawiła się, czarowała i wróżyła. Dużo radości przyniosła dzieciom zabawa z laniem wosku przez magiczny klucz, najbardziej kojarzona z Andrzejkami.

03-12-2023

Filharmonia '' Opowieść o Bocianie Maćku ''

28 listopada w Przedszkolu Miejskim nr.3 w Lubaniu dzieci ze Żłobka miały przyjemność uczestniczyć w muzycznej opowieści o bocianie Maćku. Dzieci mogły wysłuchać utworów granych na flecie poprzecznym i instrumencie klawiszowym. Nie zabrakło także wykonań wokalnych, które zachwyciły małych odbiorców.

03-12-2023

Dzień Misia

Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo misiowych atrakcji, były układanki, zgadywanki, karmienie makaronem, jedzenie herbatników polanym słodkim miodem. Ten dzień w żłobku był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy z misiem.

02-12-2023

Podwójni mistrzowie powiatu w królewskiej grze!

W dniu 28 listopada, w naszej szkole, odbyły się drużynowe, powiatowe finały w szachach – w kategorii Igrzysk: Dzieci (kl. 4-6) oraz Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów przystąpiły dwie placówki: SP1 Lubań i SP1 Olszyna. Rywalizowały zaś w składach czteroosobowych (1 dziewczynka plus 3 chłopców). Natomiast mecze były rozgrywane systemem – każdy z każdym. Niezwykle miło nam poinformować, że oba zespoły z lubańskiej Jedynki wygrały swoje spotkania i tym samym wywalczyły tytuły Mistrzów Powiatu ww. kategoriach. Warto też wspomnieć, że każdy z uczestników zawodów dostał pamiątkowy medal. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięstw naszym zawodnikom! Jesteście niesamowici!

02-12-2023

Z frazeologią za pan brat!

Jednym ze sposobów wzbogacania słownictwa wśród młodych ludzi jest znajomość związków frazeologicznych. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów – uczniowie klasy 5b, którzy w ramach projektu „Polak ma essę!” pracowali metodą projektową. Piątoklasiści najpierw poznali informacje o związkach frazeologicznych i ich pochodzeniu, potem układali w grupach i wspólnie rozwiązywali rebusy nawiązujące do poznanych frazeologizmów. Mamy nadzieję, że od tych zajęć poznane zwroty nie będą dla naszych uczniów piętą Achillesa, ale kaszką z mlekiem.

02-12-2023

Nauka języka angielskiego kreatywnie!

Bywa, że przyswajanie nowych słówek oraz stosowanie poznanych struktur językowo-gramatycznych zniechęcają uczniów do rozwijania ich umiejętności językowych. Jednym ze sposobów, które umożliwiają dzieciom aktywną pracę i przy okazji utrwalają zdobytą wiedzę, jest lapbook – forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Wykorzystując naturalne predyspozycje każdego dziecka, łącząc naukę z zabawą, udało się przeprowadzić cykl lekcji w środowisku jak najbardziej przyjaznym dla uczniów. Młodzież z klasy 5b pod czujnym okiem pani Sylwii Matusiak tworzyła książeczki obrazkowe, w których prezentowała wybrane treści na temat sportu, sprzętu sportowego czy stopniowania przymiotnika.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...