Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

26-05-2022

Trzy dni zmagań egzaminacyjnych za nami

W dniach 24-26 maja br. uczniowie klas ósmych zmagali się z egzaminem sprawdzającym ich wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z języków obcych nowożytnych. Tegoroczny egzamin, podobnie jak w roku ubiegłym, obejmował wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach egzaminacyjnych.

26-05-2022

Wyróżnienia w Kangurku Matematycznym 2022!

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2022”. Konkurs miał charakter testu.

22-05-2022

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment - niełatwy „bój egzaminacyjny” – za chwilę przystąpicie do pierwszego w Waszym życiu egzaminu. Potraktujcie egzaminy jako nowe doświadczenie, których będzie jeszcze wiele przed Wami.

22-05-2022

Sukces naszego recytatora!

Czy recytowanie pomaga zdobyć i rozwinąć wewnętrzną wrażliwość na otaczający świat, czy uwrażliwia na piękno ojczystego języka? Zapewne tak! Przekonał się o tym uczeń naszej szkoły, dla którego nieobce jest piękno poezji.

22-05-2022

Zdobyliśmy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt!

W dniu 20.05.2022r. obiekt sportowy lubańskiej „Jedynki” stał się areną rozgrywek w piłce nożnej. Tym razem zorganizowaliśmy finał strefy jeleniogórskiej w „Piłce nożnej dziewcząt” w kategorii „Igrzysk Dzieci”.

22-05-2022

Nasz uczeń w czołówce! Mamy 1. miejsce w „Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. 7-8”!

Właśnie poznaliśmy wyniki „II Powiatowego Konkursu Matematycznego kl. 7-8”. Konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, a także zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów powiatu lubańskiego.

22-05-2022

Mamy Laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej „Olimpus”!

Mając na uwadze cenne rozszerzenie programów nauczania języka polskiego oraz urozmaicenie programu zajęć pozalekcyjnych polonistki naszej szkoły: panie Bożena Giżycka (koordynator szkolny) i Iwona Smolińska podjęły się organizacji olimpiady przedmiotowej w czasie sesji wiosennej 2022.

22-05-2022

Jak promujemy czytanie? Wyzwania naszych uczniów!

Promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do czytania książek to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. W ramach realizowanej w szkole innowacji „Czytanie jest cool” podjęliśmy się już wielu inicjatyw.

18-05-2022

Nasi Laureaci zDolnego Ślązaka nagrodzeni podczas gali!

W tym roku szkolnym uczniowie lubańskiej „Jedynki” ponownie osiągnęli najwyższe wyniki w prestiżowych konkursach, a swoją determinacją oraz ciężką pracą pokazali, że posiadają ogromną wiedzę i potrafią wykazać się umiejętnościami ponadprogramowymi.

17-05-2022

Kolejne udane starty w zawodach lekkoatletycznych – zdobyliśmy Mistrzostwo Powiatu!

W dniu 12.05.2022 odbyły się „Mistrzostwa Lekkoatletyczne” w kategorii Igrzysk Dzieci (kl. 4-6). Tym razem nasi sportowcy mieli okazję uczestniczyć w zawodach na obiekcie sportowym w Leśnej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...