Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejski Dom Kultury

Aktualności:

13-04-2015

Otwarcie studia modelarskiego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i licznym prośbom miłośników modelarstwa, Łużyckie Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na uroczyste otwarcie studia modelarskiego. W programie między innymi wystawa prac członków stowarzyszenia oraz obchody 5-lecia działalności Łużyckiego Stowarzyszenie Miłośników Modelarstwa Pasjonat. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia o godz.16.00 w Sali Lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu.

07-04-2015

Wystawa malarstwa Ryszarda Majewskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Majewskiego. W Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu będzie można zobaczyć obrazy olejne - martwa natura, pejzaż oraz portrety.

03-04-2015

Marcin Wyrostek "For Alice"

Lubańską publiczność czekają wielkie doznania muzyczne. Już 17 kwietnia Miejski Dom Kultury w Lubaniu zamieni się w prawdziwą salę koncertową, gdzie zabrzmi niebanalny dźwięk akordeonu Marcina Wyrostka. Artysta wraz z zespołem Coloriage przeniesie widownię w porywającą podróż muzyczną, prezentując utwory z najnowszej płyty "For Alice”. Bilety w cenie 40 zł oraz 30 zł (dla młodzieży szkolnej) można zakupić w sekretariacie MDK oraz lubańskim oddziale PTTK.

03-04-2015

Koncert Janusza YANINY Iwańskiego

Miejski Dom Kultury w Lubaniu oraz Restauracja Tęczowa zapraszają na koncert Janusza Yaniny Iwańskiego. Artysta w towarzystwie muzyków Dariusza Bafeltowskiego, Przemka Pacana oraz Agnieszki Djatri Kural zaprezentuje największe przeboje Krzysztofa Klenczona w nowych aranżacjach. W trakcie koncertu nie zabraknie piosenek autorskich Yaniny. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MDK oraz Restauracji Tęczowa.

23-03-2015

Kabaret Czesuaf

W ramach Lubańskich Poligonów Kabaretowych zapraszamy na kolejne spotkanie. Tym razem w kawiarence Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu wystąpi z najnowszym programem Kabaret Czesuaf. Jak sami piszą o sobie oferują profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i  sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w  dobry humor.  Kabaret Czesuaf wystąpi w lubańskim MDK-u w sobotę, 28 marca o godz.18.00.

18-03-2015

Widowisko historyczne

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". W Lubaniu tak, jak w całym kraju odbyły się uroczystości ku czci "Żołnierzy Wyklętych". Aby jeszcze bardziej przybliżyć historię żołnierzy niezłomnych, szczególnie młodemu pokoleniu, zapraszamy na widowisko historyczne "Ponieważ żyli prawem wilka", które odbędzie się 25 marca (środa), w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu o godz. 17.00

16-03-2015

Konkurs na pisankę i palmę wielkanocną

Miejski Dom Kultury oraz Dwutygodnik "Ziemia Lubańska" zapraszają do udziału w dorocznym konkursie na pisankę i palmę wielkanocną. Prace można składać w Sekretariacie MDK w Lubaniu przy ul. Kościuszki 4 do 3 kwietnia. Laureatów konkursu poznamy 10 kwietnia. Wszystkie zgłoszone w konkursie pisanki i palmy będzie można zobaczyć na wystawie zorganizowanej w Galerii Foyer.

19-02-2015

Kabaret K2

W kolejnej edycji "Lubańskiego Poligonu Kabaretowego" zapraszamy na spotkanie z kabaretem K2. Jak sami mówią o sobie - skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu, wulgaryzmu dla wulgaryzmu, podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu. Kabaret K2 - 22 lutego (niedziela) godz.18.00 Kawiarenka MDK Lubań, bilety w cenie 10 zł do nabycia przed występem.

18-02-2015

Walentynkowy koncert Krzysztofa Krawczyka

Z okazji Walentynek zapraszamy na wyjątkowy koncert Krzysztofa Krawczyka "Bo jesteś Ty".  Artysty nie trzeba nikomu przedstawiać, ma na swoim koncie liczne przeboje, tysiące sprzedanych płyt oraz setki koncertów. W Lubaniu wystąpi 21 lutego o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Sekretariacie MDK.

 

 

11-02-2015

Zajęcia teatralne dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Lubaniu ogłasza nabór na zajęcia teatralne "Zabawa w teatr" dla dzieci. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych. Osoby chętne zapraszamy, wraz z rodzicami, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 17 lutego o godz.17.00 w MDK.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...