Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

07-10-2023

Mistrzowie powiatu w piłce nożnej chłopców!

W dniu 21 września, w Olszynie (na obiekcie SP3), odbył się finał powiatowy w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (kl. V-VI). W zawodach udział wzięły następujące placówki: SP1 Olszyna, SP3 Olszyna, SP Smolnik, SP Biedrzychowice, SP Pisarzowice, SP Świeradów Zdrój, SP2 Lubań, SP4 Lubań oraz SP1 Lubań. Nasz zespół w swojej grupie zajął I miejsce, pokonując kolejno rówieśników z: Świeradowa Zdroju (7:1), lubańskiej Dwójki (5:2) i olszyńskiej Jedynki (4:1). W półfinale nasi chłopcy znów zwyciężyli – tym razem z SP4 Lubań (3:0). Natomiast w finale spotkali się z drużyną ze Smolnika. To był niezwykle zacięty mecz, który szczęśliwie dla nas zakończył się wynikiem (6:5).

07-10-2023

„Jak przygoda, to tylko w Warszawie...”

W dniach 21-23 września uczniowie klas 6a i 6c – wraz z opiekunami: p. Katarzyną Zając, p. Jadwigą Gruszką, p. Piotrem Barańskim i p. Sławomirem Zoniem – udali się do Warszawy. Wycieczka do stolicy Polski odbyła się w ramach projektu „Poznaj Polskę” MEiN. Młodzież z SP1, w czasie pobytu w tym niezwykłym miejscu, zwiedziła, m.in. Zamek Królewski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Ogrody Wilanów czy Powązki. Ponadto udała się na Grób Nieznanego Żołnierza oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego.

07-10-2023

Wyjazdowe warsztaty piątoklasistów

W dniach 25-26 września uczniowie klasy 5a (22 osoby), wraz z opiekunami panią Izabelą Biezą-Waśniewską – wychowawczynią oddziału oraz panem Marcinem Lewandowskim, wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu k. Jawora (w województwie dolnośląskim). Ośrodek ten jest położony na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”, który obejmuje najcenniejszy z punktu widzenia przyrodniczego fragment Pogórza Kaczawskiego.

07-10-2023

Dzień pełen zabawy w Majaland!

W czwartek, 27 września, miała miejsce szkolna wycieczka integracyjna uczniów z kl. 7a i 7b. Młodzież lubańskiej Jedynki, wraz z opiekunami: p. Marcinem Ludwardem, p. Mariuszem Królem, p. Martą Mizgier i p. Marcinem Lewandowskim, udała się do parku rozrywki Majaland w Kownatach (w województwie lubuskim). Ten magiczny świat został zbudowany wokół postaci Wickie Wikinga, Heidi, Pszczółki Mai i jej przyjaciół. Czekała tam na nas również wielka rozrywka, wspaniała przygoda oraz wiele niesamowitych chwil.

07-10-2023

Udział SP1 w uroczystości na „Kartingach”

W dniu 28 września delegacja lubańskiej Jedynki, z paniami: Beatą Myśliwiec – dyrektor szkoły i Agnieszką Stępak-Cybulską – wicedyrektor szkoły, udała się na oficjalne, miejskie uroczystości nadania imienia Wiesława Wajcfelta kompleksowi sportowo-rekreacyjnemu (potocznie nazywanemu Kartingami). Uczniowie klas 2abc, 3abc, 7ab wraz z wychowawcami byli świadkami wydarzenia, w trakcie którego poznaliśmy sylwetkę patrona i obejrzeliśmy dynamiczny biało-czerwony pokaz z flagami w wykonaniu drugoklasistów pod kierunkiem pani Joanny Czerwiec.

07-10-2023

Wizyta w ekologicznym gospodarstwie.

W dniu 25.09.2023 uczniowie klasy IIa wraz z nauczycielkami : panią Elą Chilińską i panią Ewą Łącką odwiedzili ekologiczne gospodarstwo państwa Antoniny i Adama Musiasów w Pisaczowie. W ramach wizyty dzieci wzięły udział w fantastycznych warsztatach pieczenia chleba. Poznały proces wyrabiania chleba, wygniatania i wyrastania ciasta oraz ozdabiania go ziarnami sezamu, maku i czarnuszki. Oprócz tego gospodarze zapewnili nam takie atrakcje jak: ognisko z pieczeniem kiełbasek, trampoliny i huśtawki.

07-10-2023

AKILIADA- pierwsze wyzwanie za nami!

W nowym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego, innowacyjnego projektu pn. AKILIADA. To pierwszy taki w Polsce projekt łączący edukację z ruchem i zabawą. Za nami pierwsze wyzwanie. Dzieci wzięły udział ruchowej zabawie integracyjnej, w której mogły pokazać ruchem swoje preferencje sportowe, poznając się wzajemnie. To wstęp do naszej olimpijskiej przygody i doskonały sposób na integrację dzieci.

07-10-2023

Tajemnice naszego regionu

Dnia 3 października klasa 2a próbowała odpowiedzieć na pytanie, co kryje w sobie Baszta Bracka. Przezwyciężając lęk, wszyscy dzielnie weszli stromymi schodami i podziwiali widoki z każdej strony. Udało się dojrzeć znane zabytki naszego miasta, takie jak : Ratusz, Wieżę Kramarską oraz Wieżę Trynitarską oraz budynek naszej szkoły. Wewnątrz zabytkowej Baszty uczniowie mogli podziwiać minerały w znajdującym się tam Muzeum Minerałów. Pan Piotr zaciekawił wszystkich krótkimi, ale treściwymi informacjami o minerałach (kalcyt, kwarc, agaty). Duże zainteresowanie wzbudził podgląd minerałów pod mikroskopem, a także minerały świecące w świetle UV. Wyjście do ciekawego miejsca, związanego z historią naszego miasta, było jednym z zadań innowacji pedagogicznej "Klasa w terenie". ECh

07-10-2023

Słońce w kącie- pożegnanie lata

Dnia 27 września 2023r. w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie pod nazwą „Słońce w kącie- pożegnanie lata”. Piknik ten miał na celu m.in. integrację całej społeczności szkolnej- uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Pierwszym punktem tego wydarzenia był rajd pieszy w kierunku boiska Orlik w Jałowcu. Uczniowie klas IV- VIII wraz z wychowawcami oraz opiekunami brali udział w aktywnym wypoczynku na obiekcie sportowym, uczestnicząc w potyczkach międzyklasowych. Uczniowie mieli możliwość integracji i świetnej zabawy.

01-10-2023

Mała lekcja demokracji u drugoklasistów

Podczas zajęć z edukacji społecznej uczniowie kl. 2a wybierali gospodarza klasy. Zanim to uczynili, ustalali, kim jest taka osoba, gdzie można ją spotkać i na czym polega pełnienie funkcji przewodniczącego. W trakcie burzy mózgów odbyło się też wymienianie cech, które rozpoczynają się od liter tworzących słowo klucz, czyli „gospodarz”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...