Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

09-11-2023

Tak blisko mistrzostwa...

Za nami finał powiatowy w piłce koszykowej 3x3 chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII), który odbył się w hali sportowej MOSiR w Lubaniu. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn reprezentujących: SP3 Olszyna, SP Świeradów Zdrój, SP2 Lubań, SP4 Lubań, SP Biedrzychowice, SP Kościelnik, SP Pisarzowice oraz SP1 Lubań.

09-11-2023

Historia na planszy

23 października uczniowie SP1 (z kl. V-VI) wzięli udział w II Olimpiadzie Gier Planszowych IPN. Turniej odbył się w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej Wojska Polskiego we Wrocławiu w ramach Dolnośląskiego Finału Regionalnego. To wyjątkowe wydarzenie było skierowane do miłośników inteligentnej rozrywki, tj. planszówek, i stworzyło im okazję do zmierzenia się z innymi pasjonatami.

09-11-2023

SP1 pamięta...

Pod koniec października, Samorząd Uczniowski lubańskiej Jedynki, w ramach akcji ratowania polskich cmentarzy, podjął się kilku szlachetnych inicjatyw społecznych. Wzięliśmy udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W związku z tym przeprowadziliśmy szkolną zbiórkę zniczy, które następnie wysłaliśmy do Fundacji „Studio Wschód”. Ponadto uczestniczyliśmy w inicjatywie MEiN pn. „Szkoła Pamięta”.

09-11-2023

Wernisaż z pasją

Aktywność artystyczna jest niezwykle ważna w edukacji każdego dziecka. Jak sprawić, by przyniosła korzyści? Jest wiele sposobów. Tym razem postanowiliśmy zmotywować uczniów do stworzenia swojego portfolio prac plastycznych, a następnie… zorganizowaliśmy ich wystawę. Okazuje się, że mamy niezwykle uzdolnione uczennice, które chciały zaprezentować swoje pasje całej społeczności szkolnej.

03-11-2023

O wartościach… – rady nie od parady przekazane żywym słowem!

Czy wartości kształtują kulturę młodego człowieka i są podstawą ich praktyki? Zdecydowanie tak! Przekonaliśmy się o tym podczas występów artystycznych naszych recytatorów. W dniu 30 października uczniowie kl. 4-6 oraz 7-8 wzięli udział w eliminacjach szkolnych „XVIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego”. Wydarzenie było prawdziwym świętem artystycznym dla tych, którzy nieustannie podnoszą poziom kultury słowa oraz przywracają należyte miejsce klasyce poezji.

29-10-2023

Dlaczego prawdziwy bohater nie nosi zbroi?- Wyjście do kina klas I-III

Dnia 18 października 2023r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się w kinie „Wawel” w ramach programu „Kino Szkoła”. Podczas prelekcji dzieci poznały cechy prawdziwego rycerza, z jakich elementów składa się rycerska zbroja oraz co to znaczy być „rycerskim”. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: „Dlaczego prawdziwy bohater nie nosi zbroi?” oraz „Czy w dzisiejszych czasach możemy spotkać rycerzy?”

19-10-2023

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

„Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”. 13 października 2023 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrały Pani Dyrektor Beata Myśliwiec oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Sałandyk, które złożyły serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowały za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

19-10-2023

Nagrodzeni z SP1

W czwartek (12 października) z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w Sali Lustrzanej tutejszego MDK, odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych nagród za osiągnięcie wybitnych rezultatów w pracy dydaktyczno-wychowawczej w roku szkolnym 2022/2023 oraz za osiągnięcia w pracy zawodowej. Pani Beata Myśliwiec, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu, została doceniona nagrodą, którą wręczył Burmistrz Miasta Lubań p. Arkadiusz Słowiński oraz zastępca burmistrza p. Mateusz Zajdel. Wśród nagrodzonych znaleźli się także pracownicy SP1 w Lubaniu.

14-10-2023

Przemówienia z klasą! Nasi uczniowie nagrodzeni w Miejskim Konkursie Oratorskim „Mój Bohater”!

Sztuka publicznego wygłaszania myśli nie należy do najłatwiejszych, jednak wśród uczniów lubańskiej Jedynki są tacy, którzy doskonale znają techniki komunikacji i podczas wystąpień publicznych potrafią wykazać się niezwykłymi umiejętnościami krasomówczymi. Już od kilku tygodni młodzież z klas piątych i siódmych ćwiczyła swoje występy, poznawała skuteczne techniki przemawiania oraz liczne narzędzia pozwalające kontrolować mowę ciała czy kontakt wzrokowy z odbiorcami.

10-10-2023

Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym „Polak ma essę!”

Informujemy, że nauczyciele języka polskiego przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pod hasłem „Polak ma essę!”. Należy zaznaczyć, iż patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki. Inicjatywa edukacyjna jest skierowana do uczniów kl. 4-6, a jej głównym celem jest utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...