Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

04-05-2023

Sukcesy językowe naszych uczniów w projekcie PCE!

Właśnie zakończył się powiatowy projekt edukacyjny „Poliglota w krainie języków” dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Zespół PCE w Lubaniu. Od listopada 2022 do kwietnia br. wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI z języków: angielskiego oraz niemieckiego. W ciągu sześciu miesięcy mieli do wykonania po 3 zadania o różnej skali trudności w każdej grupie wiekowej.

04-05-2023

„WIERSZE OJCÓW NASZYCH”

Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław, po raz szósty było organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Jego finał odbył się 19 kwietnia we Wrocławiu.

28-04-2023

IV miejsce naszych chłopców w Finale Strefy!

W dniu 13 kwietnia, w sali sportowej ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas VII-VIII. Prawo gry w turnieju uzyskały cztery najlepsze zespoły z zeszłotygodniowych zawodów: nasza reprezentacja i SP z Węglińca (półfinał „B”) oraz SP2 z Kamiennej Góry i SP11 z Jeleniej Góry (półfinał „A”).

28-04-2023

Ortograficzne potyczki w lubańskiej Jedynce

Ostatnio, w ramach XIX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych, w naszej szkole odbyły się zmagania z ortografią w dwóch grupach: młodszej (uczniowie klas 4-6) i starszej (uczniowie kl. 7-8).

28-04-2023

III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO!

Za nami „Powiatowy Konkurs Historyczny kl. VII-VIII szkół podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu. Uczennica SP1 – Martyna Przekop z kl. 8a – brawurowo przeszła etap półfinałowy z testem wielokrotnego wyboru, zawierającym 25 pytań.

28-04-2023

2. miejsce i ogromny sukces chłopców. Mamy upragniony awans do Finału Strefy Jeleniogórskiej!

W dniu 5 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się drużynowy półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas 7-8 – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gry w zawodach mieli mistrzowie powiatów: zgorzeleckiego (SP Węgliniec), lwóweckiego (SP Kraśnik Dolny) oraz lubańskiego (reprezentacja naszej szkoły). Wyniki spotkań: SP 1 Lubań-SP Kraśnik Dolny 7:5 (4:2), SP Węgliniec-SP Kraśnik Dolny 10:3 (4:0), SP Węgliniec-SP 1 Lubań 20:7 (9:2).

06-04-2023

Wiosenne emocje – wiemy, jak je opanować...

Wiosna budzi w nas wiele różnych emocji, w tym czasem i złość. W SP1 ta szczególna pora roku to również czas, kiedy uczymy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Dzięki naszym działaniom psychologicznym, uczniowie poznają sposoby, jak odgonić złość oraz znaleźć spokój w sobie. Mogą wówczas skorzystać z: poduszki gniewuszki, piórek spokoju, maty do tuptania czy słoika spokoju (z różnymi zadaniami do losowania, które pomogą w chwilach, gdy złość próbuje nami zawładnąć).

06-04-2023

WIOSNA W PEŁNI!

W świetlicy szkolnej uczniowie już zaczęli wiosenne aktywności. Zajęli się hortiterapią oraz sadzeniem wiosennych roślin, aby cieszyć się ich pięknem przez najbliższe tygodnie. Dzieci poznały także pierwsze oznaki wiosny i obserwowały, jak przyroda budzi się do życia. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć tworzenia wiosennych plakatów i dekoracji, które wprowadzą radosny klimat w świetlicy.

06-04-2023

Wielkanoc tuż-tuż!

Ostatnio w świetlicy szkolnej było niezwykle kolorowo i wesoło. Nasi, mali artyści stworzyli prawdziwe dzieła sztuki. Wykonali bowiem przepiękne kartki wielkanocne, a zdobiące je pisanki, były nie do przebicia. Ale to nie wszystko. Dzieci zrobiły także śliczne ozdoby wielkanocne, a te urocze zajączki... No, co tu dużo mówić, są po prostu niesamowite. Nasze warsztaty były pełne kreatywności, śmiechu oraz miłej atmosfery.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...