Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

23-10-2015

Od przedszkolaka do pierwszaka!

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I na stałe została włączona do kalendarza ważnych wydarzeń szkolnych SP2 w Lubaniu. Nasze pierwszaki z klas: Ia i Ib wspaniale zdały swój egzamin dnia 7 października 2015.

28-09-2015

Święto pieczonego ziemniaka

W piątek 18 września uczniowie klasy IIb, wraz z wychowawczynią i ze swoimi najbliższymi, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym pod hasłem Pieczony ziemniak.

28-09-2015

Dzień bez samochodu

Dnia 18 września uczniowie klasy III, wraz z nauczycielami i rodzicami, wybrali się na pieszy rajd organizowany przez RCEE Lubań w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

28-09-2015

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września uczniowie z SP2 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata Polska 2015 pod hasłem: WYPRAWA - POPRAWA. Dzieci uzbrojone w rękawiczki i worki porządkowały okolice szkoły. Taka akcja uzmysławia nam wszystkim, jak ważna jest ochrona środowiska.

28-09-2015

Pomagamy innym

Dziękujemy wszystkim uczniom z SP2, którzy wzięli udział w akcji Opatrunek na ratunek, przynosząc materiały opatrunkowe dla najuboższych mieszkańców świata.

28-09-2015

Zajęcia biblioteczne uczniów klasy Ia

Dnia 14 września zwiedziliśmy wystawę lalek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu. Zgodnie stwierdziliśmy, że takie strojne lale prezentują się wspaniale. Bardzo lubimy zabawki, a te były naprawdę piękne.

25-09-2015

Zielony Rower

10 września w naszej szkole gościli leśnicy, którzy prowadzili zajęcia w ramach projektu Zielony Rower. W zajęciach tych brali udział uczniowie klas: III i V. Na początku wszyscy razem rozmawialiśmy o leśnikach i ich pracy w lesie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i budowaliśmy piętra lasu, od warstwy skał aż po wysokie drzewa.

24-09-2015

Co słychać u naszych najmłodszych uczniów?

Minęło już kilka tygodni, a my sześcioletnie pierwszaki, poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy związanych z nauką i naszą szkołą. Zadomowiliśmy się w naszej klasie, a nawet mamy swój kodeks zachowania. Bardzo dziękujemy mamom, które pomogły nam go wykonać.

09-01-2015

Zapisy do klasy pierwszej

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2  im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu  INFORMUJE, ŻE ZAPISY UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE OD 1 WRZEŚNIA 2017 r. ODBĘDĄ SIĘ...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...