Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

24-01-2016

Sopelkowe nutki czyli grudniowy koncert muzyczny

Na kolejnym spotkaniu z muzykami z Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Górze (10.12 ), poznaliśmy dźwięki i muzykę, która towarzyszy zimowej aurze.

24-01-2016

Klasowe warsztaty ozdób choinkowych

7 grudnia, uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą, rodzicami, babciami, spotkali się w klasie na warsztatach plastyczno-technicznych. Tematem zajęć były ,,Ozdoby na moją choinkę”.

11-01-2016

W poszukiwaniu św. Mikołaja

Jak wiadomo co roku św. Mikołaj przynosi prezenty nie tylko grzecznym dzieciom. Tym razem uczniowie naszej szkoły postanowili udać się na samodzielne poszukiwania tego świętego...

11-01-2016

Katarzynkowa tradycja

Katarzynki to polski zwyczaj świąteczny-odpowiednik męskich andrzejek. Zwyczaj ten łączy się powszechnie z pieczeniem pysznych pierniczków.

11-01-2016

Dzień Odzyskania Niepodległości

Pamięć o przeszłości jest niewątpliwie warunkiem trwania współczesnego społeczeństwa. Dzień 11 listopada jest z pewnością jednym z najważniejszych w kalendarzu wydarzeń historycznych.

11-01-2016

Wizyta w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej

Edukacja ekologiczna jest ważnym społecznym zadaniem. Uczniowie naszej szkoły wzięli tym razem udział w zajęciach warsztatowych w RCEE w Lubaniu.

30-10-2015

,,Mali Mistrzowie” ze Szkoły Podstawowej nr 2

Już drugi rok uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu realizują ogólnopolski program ,,Małego Mistrza”. Program skierowany jest do dzieci klas I – III, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła programu opiera się na zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzenia o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzane jest odznaką.

30-10-2015

Pomagamy zwierzętom - idźcie w nasze ślady!

Od 1.10.2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu podjęli stałą współpracę ze schroniskiem dla zwierząt ,,Psi lasek”. W ramach wolontariatu, w każdy piątek, wraz z opiekunem panią Małgorzatą Kalińską, przybywamy do schroniska,   aby zabrać pieski na spacery.

29-10-2015

Pasowanie na członka SKO

22 października 2015, nasi najmłodsi uczniowie, czyli pierwszaki zostali pasowani na członków Szkolnej Kasy Oszczędzania i otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO, na które postanowili systematycznie wpłacać pieniądze. Marzeń o tym na co je wydadzą było tak wiele, że już można przypuszczać, że maluchy pobiją rekordy w oszczędzaniu i wpłacaniu na swoje konta.

29-10-2015

Poranek Muzyczny

,,Trombita na wilki, czyli o muzyce góralskiej”.   22 października 2015 wizytą góralskiej kapeli ,,Jetelinka” z Jaworzynki w Beskidzie Śląskim , rozpoczęliśmy nowy cykl muzycznych poranków przygotowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze. Niezwykli goście w zabawny i ciekawy sposób opowiadali o tym na czym grywali góralscy pasterze, pasący owce.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...