Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 4

Aktualności:

04-01-2013

Rodzina Królewska w SP4

Rodzina Królewska w kl. IV c


Na godzinie wychowawczej w naszej klasie IV c rozmawialiśmy i zarazem tłumaczyliśmy co oznacza uprzejmość . Ten temat krążył w klasie z powodu cechy miesiąca grudnia . Zalety miesiąca to inaczej okazja ,aby pokazać, że z klasy ty pracujesz najwytrwalej nad daną cechą.

20-12-2012

Jak pachną świąteczne pierniczki w SP4?

Słodko, miodowo, smakowicie…Tak twierdzą mali cukiernicy z klasy I a. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zajęli się pieczeniem prawdziwych przysmaków z piernikowego ciasta.

19-12-2012

SP4- Marzycielska Poczta

Niekiedy wystarczy
kilka słów
powiedzianych przez telefon,
włożonych w kopertę
wysłanych na adres
kogoś - kto samotność
zna bardzo dokładnie,
na każdej drodze
potyka się o nią.
(…)
chyba najtrudniej
spełnić marzenia
te najbardziej proste’.
ks. Andrzej Buryła

 

18-12-2012

10 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W SP 4

Aby godnie uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przygotowaliśmy w naszej szkole tablice okolicznościowe. Już wcześniej, uczniowie klas piątych i szóstych, realizując na zajęciach historii tematy dotyczące niewolnictwa i myśli doby oświecenia przygotowali plakaty, których tematyką był protest przeciw nierównemu traktowaniu ludzi w przeszłości i dziś.

10-12-2012

Pokażę ci kawałek nieba-SP4

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu akcje charytatywne wpisane są w plan działań na każdy rok szkolny. Ich celem jest bowiem niesienie pomocy innym potrzebującym, szczególnie dzieciom, aby rozświetlić ich szary i często – smutny, tragiczny świat.

10-12-2012

Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze

Uczniowie klasy II c wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze. Spotkali się tam meteorologiem i hydrologiem. Była to doskonała okazja do podsumowania wiadomości w ramach projektu „ Jaką mamy pogodę”.

05-12-2012

Szkoła Dobrych Czarownic w SP4

Dnia 29 listopada 2012 r. nasza szkoła zamieniła się w „Szkołę Dobrych Czarownic”. Zawitało do niej mnóstwo przepięknych czarownic i czarnoksiężników.

26-10-2012

DEN w SP4

        Już po raz drugi w naszej szkole wręczyliśmy nagrody „SOWY” dla naszych ulubionych nauczycieli. Statuetki wręczane są przy okazji Dnia Edukacji Narodowej i są wyrazem uczniowskiej wdzięczności i sympatii uczniów dla ich ukochanych wychowawców i nauczycieli.

22-10-2012

SP4-Lekcja histori

Historia jest nauczycielką życia…

 

Młodzi entuzjaści historii przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów scenki dramowe, w których wcieli się w postać reporterów oraz wybitnych osobowości z przeszłości. Dzięki temu wielu uczniów zdobyło dodatkowe informacje na temat Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Mikołaja Kopernika, Mikołaja Reja oraz Jana Kochanowskiego.

18-10-2012

Koło europejskie-SP4

Dnia 1 października 2012 roku uczniowie uczęszczający na zajęcia koła historyczno-europejskiego wyruszyli na pierwszą wycieczkę tematyczną. Jej celem było zdobycie informacji o lubańskiej szubienicy, a także zobaczenie miejsca jej usytuowania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...