Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-01-2013

Wszyscy wiedzą, że zima za pasem, na dworze mróz i śnieg… Skąd pomysł, żeby rozmawiać o pszczołach, gdy one zamknięte w ulach próbują przetrwać najtrudniejszy czas – zimowe miesiące? A to za sprawą litery „u”, którą poznaliśmy na lekcji. „U” jak „ul”!!!

Zaprosiliśmy więc na spotkanie dziadka naszego kolegi z klasy – Piotrka. 16 stycznia 2013 roku pan Wiesław Dziechciarz – pszczelarz zawitał w naszej klasie z „kawałkiem” ula, ale bez pszczół. Podczas spotkania opowiadał nam o życiu roju w ulu i o tym, z czego powstaje miód. A najbardziej to zachwalał lecznicze właściwości miodu, wosku pszczelego a nawet jadu pszczół! Tak, właśnie. Dowiedzieliśmy się, że APITERAPIA to dziedzina medycyny, zajmująca się leczeniem za pomocą produktów pszczelich. Wąchaliśmy przyjemnie pachnące świece z wosku pszczelego, smakowaliśmy aromatyczny miód i mieliśmy okazję zadawać mnóstwo pytań. To była bardzo ciekawa lekcja. Polecamy wszystkim spotkanie z pszczelarzem. Nawet w styczniu.

Uczniowie klasy I a
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...