Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

04-11-2014

Sukces Korneli!

Uczennica SP 1 – Kornelia Orlik zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Za to kochamy Góry Izerskie”, zorganizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „ Sudety Zachodnie” Nadleśnictwo Świeradów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu.

04-11-2014

W Jedynce nieźle straszyło!

W piątek, 31.10.2014r. w naszej szkole grasowały duchy, strachy i potwory. Było strasznie, bo wszyscy biegali, krzyczeli, wyciągali okropne pazury i bardzo chcieli słodyczy albo grozili psikusami. Nie bardzo im się udało ze słodyczami, bo preferujemy zdrowe odżywianie, ale straszenie było na poważnie, przez cały dzień. Jak wiadomo, każda okazja do zabawy jest dobra, więc nasi uczniowie, biorąc przykład ze swoich rówieśników z innych krajów, postanowili świętować Halloween. Wiemy, że nie jest to nasza tradycja, ale skoro przynosi radość i pozwala połączyć różne kultury, cieszymy się i popieramy!

 

17-10-2014

Dzień Edukacji Narodowej

Wtorek 14.10. był wyjątkowym dniem dla wszystkich pracowników szkoły. Jak w całej Polsce, obchodziliśmy DEN popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.

15-10-2014

Światowy Tydzień Zwierząt

Właśnie zakończył się Światowy Tydzień Zwierząt. Jedynka kocha zwierzęta i stara się pomagać naszym najmniejszym przyjaciołom. Nie tylko wspieramy schronisko, ale chcemy, aby nasi uczniowie dużo wiedzieli, jak właściwie opiekować się zwierzętami.

02-10-2014

Żegnamy lato w rytmie samby

Co prawda w kalendarzu już jesień, ale w naszej szkole nastroje wciąż wakacyjne. Planowaliśmy wesoło i pożytecznie pożegnać lato i powitać jesień 23 września, ale pogoda pokrzyżowała nasze plany. Na szczęście co się odwlecze, to…. 30 września pomogliśmy przyrodzie i posprzątaliśmy Świat, a potem w rytmie samby bawiliśmy się na szkolnym boisku.

25-09-2014

Eksplozja radości w Jedynce

„Zielony Rower” to cykliczny, autorski program edukacyjno-warsztatowy realizowany przez Nadleśnictwo Świeradów, skierowany do osób zajmujących się edukacją przyrodniczą. „Jedynka” po raz drugi dołączyła do ponad 30 szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu.

16-09-2014

Nowy rok szkolny w Jedynce rozpoczęty!

                      Dopiero cieszyliśmy się z wakacji, a tu pierwszy września! Niełatwo jest wrócić po błogim lenistwie do ciężkiej pracy, ale deszczowa pogoda pomogła nam zapomnieć na chwilę o wakacyjnych przygodach i w komplecie stawiliśmy się w naszej Jedynce, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2014/2015.

 

02-07-2014

Jedynka wita wakacje!

Od rana świeciło piękne słońce. Wszyscy odświętnie ubrani, tym razem nie w klasach, ale na szkolnym boisku, oczekiwali upragnionych od 10 miesięcy słów: „Witajcie wakacje!”. Zanim pani dyrektor wypowiedziała te słowa, odbyła się oficjalna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

02-07-2014

Zdobyliśmy kolejny certyfikat!

W listopadzie 2013 r. uczniowie SP 1 w Lubaniu przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku „Szkoły w Ruchu”.

24-06-2014

Sukces naszych siatkarek

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lubań” i jednocześnie uczennice naszej szkoły : Zuzanna Wieczorek z klasy III oraz Patrycja Borecka z klasy V, zdobyły srebrny medal na Mistrzostwach Dolnośląskich w siatkówce „Dwójek” o puchar KINDER PLUS. Tym samym wywalczyły udział w MISTRZOSTWACH POLSKI, które odbędą się w dniach 3-6 lipca 2014r. w Drzonkowie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...