Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

02-07-2014

Zdobyliśmy kolejny certyfikat!

W listopadzie 2013 r. uczniowie SP 1 w Lubaniu przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku „Szkoły w Ruchu”.

24-06-2014

Sukces naszych siatkarek

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lubań” i jednocześnie uczennice naszej szkoły : Zuzanna Wieczorek z klasy III oraz Patrycja Borecka z klasy V, zdobyły srebrny medal na Mistrzostwach Dolnośląskich w siatkówce „Dwójek” o puchar KINDER PLUS. Tym samym wywalczyły udział w MISTRZOSTWACH POLSKI, które odbędą się w dniach 3-6 lipca 2014r. w Drzonkowie.

21-06-2014

Najazd rycerzy na Jedynkę

Słońce świeciło jak na zamówienie. Bardzo nam było potrzebne, ponieważ postanowiliśmy wybudować na szkolnym boisku wielki zamek obronny i stoczyć rycerskie turnieje. Wszyscy byli do tego świetnie przygotowani i w krótkim czasie stanęły mury obronne zamczyska. To był dopiero początek naszej zabawy. Uroczystego otwarcia zabaw i potyczek rycerskich dokonała pani dyrektor Beata Myśliwiec i tak zaczęła się druga część naszego projektu „Szlakiem zamków Dolnego Śląska”.

13-06-2014

Wielka gala

Jak co roku o tej porze powoli podsumowujemy rok szkolny. Cieszymy się ze wszystkich osiągnięć naszych uczniów, ale najbardziej spektakularne sukcesy cieszą szczególnie. Doceniają je również władze naszego miasta. Już po raz 14 odbyła się Gala Laureatów w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. O.Kolberga w Lubaniu, na którą zostali zaproszeni laureaci powiatowych i regionalnych konkursów organizowanych lub współorganizowanych przez PCE w Lubaniu.

05-06-2014

Czy znasz dobre rady na odpady?

Od dawna segregujemy śmieci i uczymy naszych kolegów dbania o środowisko, więc gdy w marcu bieżącego roku RCEE w Lubaniu ogłosiło kolejną edycję konkursu pt. : „Czy znasz dobre rady na odpady” z ochotą postanowiliśmy wziąć udział.

27-05-2014

Zamki, warownie, rycerze i duchy

Maj w Jedynce to czas wycieczek i wypraw po przygodę. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wędrować po Dolnym Śląsku. Naszym celem było poznanie zamków i warowni, ich historii, ciekawostek o mieszkańcach, duchach i białych damach zamieszkujących te piękne obiekty do dzisiaj.

14-05-2014

Zebranie dla rodziców uczniów kl. I w roku szkolnym 2014/2015

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu serdecznie zaprasza rodziców uczniów klas I na spotkanie organizacyjne.

12-05-2014

Mili goście w SP1

8 maja 2014r. do naszej szkoły zawitały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Przyszli uczniowie chcieli zobaczyć szkołę z bliska i poczuć jej atmosferę.

25-04-2014

Niecodzienne spotkanie

16.04.2014r. uczniowie klasy II a wspólnie z rodzicami i wychowawczynią Joanną Czerwiec postanowili zwiedzić Muzeum Regionalne, bibliotekę w Ratuszu Miejskim i Urząd Miasta w Lubaniu. Największym przeżyciem była możliwość obejrzenia Urzędu Miasta, gdzie uczniowie zostali zaproszeni do gabinetu Burmistrza Miasta Lubań.

18-04-2014

Życzenia Wielkanocne

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...