Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 5

Aktualności:

09-10-2013

Warzywny obrazek

                          Dzieci z PM nr 5 w Lubaniu bardzo lubią uczestniczyć w różnorodnych zajęciach zajęciach.

26-09-2013

Idzie jesień z pełnym koszem...

                                Przedszkolaki z PM nr 5 w Lubaniu radośnie i kolorowo powitały jesień.

26-09-2013

Jesteśmy e-przedszkolakami

                                  Już od września PM nr 5 w Lubaniu realizuje program edukacji przedszkolnej - Multimedialne przedszkole pod hasłem " Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem". W tym zadaniu uczestniczą grupy przedszkolne, które będą realizować zagadnienia z dziedziny turystyki -poznawania naszego rejonu Pogórza Izerskiego, agrobiznesu i multimediów wykorzystując tablicę multimedialną.Dzieci są zainteresowane i chętnie biorą udział w zajęciach i zabawach.

05-06-2013

Wystawa zwierząt

            W Przedszkolu nr 5 w Lubaniu bardzo lubimy dzieciom sprawiać  radość i dlatego w maju w ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" zorganizowaliśmy wystawę zwierząt hodowlanych pt: " Mój pupil". Celem było kształcenie u dzieci pozytywnego stosunku do zwierząt, poznanie hodowli i opieki nad nimi, oraz możliwość bliższego zaobserwowania życia zwierząt w różnych środowiskach. Dzieci przyniosły z domów swoich ulubieńców, a były to chomiki, świnki morskie, królik, ryby, oraz żaby i kijanka, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wizycie zwierząt towarzyszyło wiele emocji, każde każde dziecko chciałoby mieć w domu zwierzątko. Wystawa sprawiła dzieciom ogromną radość. Największym zainteresowaniem była skóra pająka ptasznika.

05-06-2013

Dzień sportu w PM nr 5

                                  Przedszkolaki z lubańskiego PM nr 5 świętowały Dzień Dziecka, który połączony był z Dniem Sportu. Wszystkie przedszkolaki w strojach sportowych zebrały się na placu przedszkolnym, gdzie wspólnie złożono przysięgę sportowca. Następnie przystąpiono ćwiczeń. Były różne konkurencje sportowe z elementem skoku, rzutu, celowania, wspinania, itp. Sportowa olimpiada zakończyła się wręczeniem medali dla wszystkich przedszkolaków.  Dzieci świetnie pokonywały przeszkody, nawet maluchy. Udział w zabawie sportowej dało dużo satysfakcji.

04-06-2013

Wizyta w Straży Pożarnej

      Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziecko kończące edukacje przedszkolną powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Lubaniu.

02-06-2013

Odwiedzamy lubańskie wodociągi

                          Dzieci z gr. VII PM nr 5 w Lubaniu zwiedziły lubańskie wodociągi. Wycieczka zorganizowana  została w ramach realizacji programu "Kubusiowi przyjaciele natury" oraz poznajemy pracę rodziców.

02-06-2013

Skarby ziemi

                      Dnia 16 maja 2013r. starszaki z gr. VII PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do sztolni uranu w Kowarach. Dzieci zapoznały się z ciężką i niebezpieczną pracą górników oraz skarbami jakie daje Ziemia.

02-06-2013

Jestem muzykantem konszabelantem...

                                    Dzieci z gr. V, VI, VII z PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w koncercie przygotowanym przez Szkołę Muzyczną w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...