Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 5

Aktualności:

27-10-2013

Idziemy na wycieczkę, bierzemy humor w teczkę...

              Dzieci z grupy IV i VI w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce po mieście. W raz z pacynkami- turystą dziadkiem Stasiem i e-przedszkolakiem Kasią, dzieci zwiedzały ciekawe miejsca w Lubaniu.

27-10-2013

Jesteśmy aktorami

          Dzieci z PM nr 5 im. J. Tuwima w Lubaniu uczestniczyły w warsztatach teatralnych pt: "O pięknych kwiatach i strasznym perzu". Celem zorganizowanych   zajęć teatralnych było rozwijanie u dzieci kultury teatralnej, poprawnego wypowiadania się, rozwijania wyobraźni. Prowadząca z teatru "Mała bajeczka" pomagała   dzieciom w wyborze strojów teatralnych.Udział w przedstawieniu uruchamiał wszelkie, potencjalne zdolności dziecka, uczył współpracy w grupie, koncentracji i odpowiedzalności, a także oswojenia z sytuacją publicznego występu. Dzieci poczuły się prawdziwymi aktorami.  

23-10-2013

Zwiedzamy Wieżę Bracką

              "Izery moja mała ojczyzna"- w ramach realizacji programu Multimedialne przedszkole- " Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem" dzieci z grupy II i IV z PM nr 5 w Lubaniu zwiedziły lubański zabytek -   Wieżę Bracką.

21-10-2013

Jesienne spacery

                Jesień to piękna pora roku do organizowania wycieczek krajoznawczych i poznawania najbliższego otoczenia. Dzieci z grupy IV i VI   w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do parku na Osiedlu. 

 

20-10-2013

Książka moim przyjacielem

  Dnia 14.10.13 r. dzieci z PM nr 5 w Lubaniu wybrały się z wizytą do biblioteki.

17-10-2013

Herbaciarnia u Kasi

                        Dnia 10.10 13 r. w PM nr 5 w Lubaniu dzieci z gr. V poznały właściwości lecznicze i kulinarne zastosowanie ziół. Poznały zioła na bazie wielozmysłowych doświadczeń, wymieniały nazwy tych, które poznały. Wypowiadały się spontanicznie na temat smaku, zapachu poznanych ziół. Poznały zasady zbierania i suszenia roślin leczniczych. Na koniec pacynka Kasia zaprosiła dzieci do herbaciarni na degustacje ziołowych napojów. Dzieci chwaliły się swoją wiedzą mówiąc, która herbatka na co pomaga i jakie ma zastosowanie. Zajęcia prowadzone były w ramach realizacji projektu " Multimedialne przedszkole" - Śladami Izerskiej zielarki. Do zajęć wykorzystana była tablica multimedialna.

15-10-2013

Ziołowe wianki dla Kasi i dziadka Stasia

        PM nr 5 w Lubaniu realizuje projekt "Multimedialne przedszkole". Maluszki z uwagą i z zaciekawieniem oglądały atlasy zielarski i słuchały ciekawostek o ziołach. W kąciku zielarskim zgromadzono melisę, oregano, tymianek, miętę, bazylię, itp., a także zioła zasuszone w postaci herbatek ziołowych jak pokrzywa, skrzyp, koperek włoski. Dużą radością dla małych przedszkolaków było wykonanie wianków ziołowych dla pacynek Kasi i dziadka Stasia.    

14-10-2013

Starszaki lubią pić soki owocowo-warzywne

                    Dzieci z gr. VII w PM nr 5 w Lubaniu zorganizowały wspólnie z panią  dzień picia soków. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do prawidłowego odżywiania się i wzmacniania odporności w okresie jesiennym.

 

14-10-2013

Święto drzew dziś obchodzimy...

          W naszym PM nr 5 im. J. Tuwima obchodziliśmy " Święto drzewa". 

 

10-10-2013

Zdrowe i kolorowe -zajęcia kulinarne.

                        Dzieci z gr. II i III w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w rozmowie na temat zdrowego odżywiania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...