Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 1

Aktualności:

10-03-2013

Spacerkiem po Lubaniu

W taki właśnie sposób starszaki z P.M.Nr 1 poznają swoje miasto.Dzięki tym spacerom, oraz zajęciom edukacyjnym na temat naszego regionu dzieci poznały już wiele ważnych i pięknych zabytków naszego miasta,np.Ratusz Miejski, zabytkowe kościoły, Basztę Bracką, którą dzięki uprzejmości Łużyckiego Centrum Kultury mogliśmy zwiedzić i wysłuchać jej ciekawej historii. Poza tym bardzo często spacerujemy po „Parku na Kamiennej Górze” doceniając jego walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Na pewno na tym nie poprzestaniemy, bo wiosna przed nami, więc mamy zamiar kontynuować nasze spacerki coraz częściej i dzięki nim odkrywać piękno naszego miasta.

 

27-02-2013

Koncert grupy Los Amigos

22 lutego odbył się w przedszkolu  kolejny koncert muzyczny Tym razem pt." Muzyka słonecznego Meksyku".Odwiedzili nas goście z Meksyku grupa Los Amigos.(skrzypce, gitara , bajon).

14-02-2013

My się zimy nie boimy!

 

 

 

...dlatego w pełni korzystamy z jej uroków bawiąc się na puszystym śniegu na naszym przedszkolnym podwórku. jak wiadomo - zima sprzyja częstym przeziębieniom, chorobom i ogólnie jak jest zimno, to nie bardzo chce nam się wychodzić z domu, ale to nie dobrze, ponieważ organizm należy hartować, by nie chorować.Doskonale wiedzą o tym starszaki z PM nr 1, które postanowiły nie dać się zimie i gdy tylko mogą - wychodzą na świeże powietrze a to porzucać  śnieżkami do celu, a to pobawić się w Berka Bałwanka, czy też zrobić pięknego aniołka na śniegu, lub po prostu.. pospacerować. Pomysłów nigdy nie brakuje, gdyż jak wiemy wyobraźnia dzieci nie zna granic.

 

 

 

06-02-2013

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Uwaga Rodzice! Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu informuje,iż zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczynają się 01.03. 2013r. i trwać będą do 31.03. 2013r. Karty zapisu dziecka - do pobrania w kancelarii przedszkola od poniedziałku do piątku w godź. 8-14. Od 15. 04.2013 r. Komisja Rekrutacyjna ogłosi listę przyjętych dzieci.

06-02-2013

KOCHANA BABCIU - KOCHANY DZIADKU!

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

06-02-2013

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawałowe rytmy porwały do tańca niemalże wszystkich, którzy 14 stycznia przybyli do naszego przedszkola, aby wziąć udział we wspólnej zabawie karnawałowej.

30-12-2012

Starszaki przedstawiają Jasełka

 

 

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia

w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie jasełkowe, które przygotowała najstarsza grupa dzieci-czyli 6-latki.

 

30-12-2012

Jasełka w Galerii Łużyckiej

 

W poniedziałek 17.12.2012r. starszaki z naszego przedszkola miały przyjemność poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt Bożonarodzeniowych.

Sprawiły to dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu, dając wzruszające przedstawienie na scenie Galerii Łużyckiej.

 

11-12-2012

Gimnazjaliści - przedszkolakom

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Lubaniu serdecznie dziękują w imieniu naszych wychowanków Uczniom Gimnazjum Nr 1 im. St.. Wyspiańskiego w Lubaniu

08-12-2012

Mikołaj w przedszkolu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Uroczystość mikołajowa w naszym przedszkolu rozpoczęła się już od rana. Wszystkich wchodzących do przedszkola dzieci i rodziców witały cukierkami przebrane Śnieżynki - uczennice Gimnazjum Nr 1 w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...