Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Gimnazjum nr 2

Aktualności:

18-11-2016

Kahoot historyczny w GM2

NOWOŚĆ PODCZAS XV EDYCJI GIMANZJADY NA 11 LISTOPADA Kahoot to bezpłatna platforma do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, która wykorzystuje urządzenia mobilne uczniów. Aplikacja ta pokazuje współpracę urządzeń typu tablety/komórki uczniów z komputerem i projektorem nauczyciela.

28-10-2016

Dnia 31 października Gimnazjum nr 2 będzie nieczynne.

W tym dniu jest dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz nie będzie można załatwić jakichkolwiek spraw administracyjnych.

26-10-2016

"Magia powraca" - wizyta w Bibliotece Miejskiej

21 października 2016 r. miłośnicy książek serii „Harry Potter” z Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu wzięli udział w zajęciach pt. „Magia powraca”, przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu, z okazji premiery ostatniej części przygód Harrego Pottera.

26-10-2016

"Wyprawa Czarownic"czyli wyjazd do teatru w Jeleniej Górze

20 października 2016 r. uczniowie klasy II a i II d Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Wyprawa Czarownic” w wykonaniu aktorów Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

23-10-2016

Wycieczka na "Tajny Zamek Czocha".

W sobotę 15.10.2016r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika, Gimnazjum nr 1im. S. Wyspiańskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu (w sumie około 50 osób), zebrali się w rejonie Placu Staszica w Lubaniu, aby udać się autobusem na wyprawę na zamek Czocha,

16-10-2016

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum nr 2 w Lubaniu

14 października to szczególny dzień w kalendarzu szkolnym, wszakże obchodzimy wówczas Dzień Edukacji Narodowej. To święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. W tym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

16-10-2016

Spotkanie autorskie z p. Piotrem Kucznirem w GM2

Znajdujący się nad Jeziorem Leśniańskim w miejscowości Sucha, nieopodal Leśnej, Zamek Czocha jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zamków w Polsce. Ze względu na bliskość położenia intryguje nas każda, nawet najmniejsza tajemnica z nim związana.

10-10-2016

Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 2

Dnia 6 października 2016 roku uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. W tym dniu złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na ucznia przez panią dyrektor Iwonę Fudalę. Po części oficjalnej odbyły się symboliczne Otrzęsiny.

03-10-2016

Wybory do RSU w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu

Dnia 30 września br. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego (RSU). Głosować mogli wszyscy uczniowie obecni na zajęciach lekcyjnych. Kandydatów na "urząd" przewodniczącego/przewodniczącej szkoły było dziewiętnastu.

29-09-2016

Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe

28- go września w Olszynie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w powiatowej rywalizacji w Sztafetowych biegach przełajowych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...