Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Gimnazjum nr 2

Aktualności:

26-12-2016

Wolontariat w GM2

Ostatni czas był niezwykle pracowity dla młodzieży działającej w Wolontariacie Szkolnym Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.

26-12-2016

Jasełka 2016 w GM2 w Lubaniu

„ Jest taki zmierzch wśród grudniowych, zimnych dni, kiedy w noc gwiazda na niebie lśni. Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać. A kiedy już ta pierwsza z gwiazd zaświeci nam spoza chmur, dzieje się cud, co w każdym z nas umie zburzyć jego własny mur…”

20-12-2016

Profilaktyka listopad-grudzień w GM2 - podsumowanie

Działania profilaktyczne w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy od spotkań z ekspertami w tej dziedzinie. Klasy pierwsze dowiedziały się jak niebezpieczny jest kontakt z substancjami odurzającymi podczas zajęć z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli...

19-12-2016

Kazimierz Szymeczko w GM2

8 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był pisarz powieści młodzieżowych Kazimierz Szymeczko. Jest on autorem następujących utworów: „Czworo i kości”, „Kopidoł i Kwiaciareczka”,„Fałszerze w sieci”, „Tetrus”, „Wywrotka” i inne.

19-12-2016

Prosimy o głosy. Konkurs - Misja Książka

Trzy uczennice klasy IIIA w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu, Natalia Bartoszewicz, Kornelia Markut i Julia Żółtańska biorą udział w ogólnopolskim konkursie literackim. Napisały zbiór opowiadań i stworzyły własną książkę,

18-12-2016

Mikołajkowe Kopernikalia czyli Dzień Patrona Szkoły w GM2

6 grudnia w naszej szkole to nie jest zwykły dzień i to nie tylko ze względu na Mikołajki.:) W tym dniu obchodzimy święto szkoły – Dzień Patrona Mikołaja Kopernika. Wspominamy wielkiego astronoma, przypominamy jego sylwetkę i osiągnięcia, ale nie zapominamy także o dobrej zabawie.

29-11-2016

Wizyta w Muzeum Broni w Lubaniu

Muzeum inne niż wszystkie... W piątkowe wietrzne popołudnie 18.11.2016r., członkowie Klubu Historyka naszej szkoły oraz miłośnicy historii Gimnazjum nr 1 (wraz z opiekunami), przybyli bardzo licznie na Dworzec PKP w Lubaniu.

18-11-2016

Międzyszkolny konkurs wiedzy o HIV i AIDS

Wszystkie informacje: Regulamin, terminarz na naszej oficjalnej stronie www: http://gim2lub.pl/aktualności

18-11-2016

Gimnazjada na 11 listopada w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu

XV edycja Gimnazjady na 11 listopada w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Lubaniu. „Święta miłości kochanej ojczyzny Czują Cię tylko umysły poczciwe! ” ( Ignacy Krasicki )

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...