Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

05-04-2024

Wernisaż prac Oskara Szewczyka

W ostatnich dniach odwiedzający Bibliotekę mieli niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat barwnych obrazów i niezwykłych historii, które skrywają. To wszystko za sprawą wernisażu prac Oskara Szewczyka, młodego artysty, który zaskarbił sobie uznanie i podziw publiczności.

27-03-2024

Wernisaż malarstwa Oskara Szewczyka

Wraz z nowym miesiącem Biblioteka zaprasza na kolejne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Wernisaż malarstwa Oskara Szewczyka – młodego artysty, którego obrazy są pracami powstającymi miesiącami i robią ogromne wrażenie.

26-03-2024

Szkolenie bibliotekarzy – Jak rozpoznać Fake Newsy

Przedświąteczny tydzień Bibliotekarze zaczęli bardzo rozwojowo. Dzięki zaproszeniu dyrektor GOKiS-u Justyny Antoszewskiej, mogliśmy uczestniczyć w świetnym szkoleniu “Jak świadomie korzystać z mediów, oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji, jak je weryfikować”. Szkolenie było prowadzone przez Panią Martę Kostecką ze Szczecina, edukatorkę z Dobrze w kulturze.

29-02-2024

Nowe zajęcia w Bibliotece

Biblioteka zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

29-02-2024

Zaplątani w sieci - profilaktyka

Nadużywanie Internetu to problem, który często jest bagatelizowany i zdecydowanie zbyt łatwo przychodzi nam ignorowanie pierwszych jego symptomów. Czym tak naprawdę jest siecioholizm? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy zajęć profilaktycznych, które dniach 26-27 lutego 2024 odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu.

29-02-2024

Wyczarowany słowami świat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zapraszają w zaczarowany słowami świat twórczości Wisławy Szymborskiej.

22-02-2024

LEGO i planszówki w Bibliotece

Już jutro (23.02) zapraszamy od 16 do 20 na comiesięczne spotkanie miłośników LEGO i gier planszowych. Wejdziemy w weekend na pełnym relaksie.

16-02-2024

Wernisaż fotografii teatrów ulicznych

W czwartek 15 lutego mieliśmy okazję być świadkami bardzo ciekawego wernisażu. Odwiedził nas Pan Jacek Kardasiewicz, który przyjechał ze swoimi barwnymi i pełnymi ruchu zdjęciami. Wystawa składa się z fotografii wykonanych podczas Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, które odbyły się w latach 2021 i 2022. Nie są to oczywiście wszystkie przedstawienia z tych lat, Pan Jacek, jako widz, zmuszony był dokonać subiektywnego wyboru spośród bogatej oferty festiwalowej. Obejrzał kilka interesujących go spektakli, a ich wybór wpłynął na ostateczny wygląd wystawy.

14-02-2024

Fotoreporterka sportowa Aleksandra Szmigiel

W piątkowy wieczór 9 lutego 2024 r. zaprosiliśmy do Biblioteki fotoreporterkę sportową Aleksandrę Szmigiel. Spotkanie było wyjątkowe, bo Pani Aleksandra pochodzi z naszych okolic, jest absolwentką Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. Są tu ludzie, którzy znają ją z różnych etapów życia lub zostali zaintrygowani przez nas tym spotkaniem. Wszyscy chętnie słuchali, jaką drogę przeszła, co musiało się zmienić i jaką pracę musiała wykonać, żeby z Oli z Siekierczyna stała się fotoreporterką z Warszawy.

13-02-2024

Zapraszamy na Klub Miłośników Książki

Jeśli lubisz: czytać książki, dzielić się wrażeniami, miło spędzać czas... To ten KLUB jest dla Ciebie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...