Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

29-10-2015

Pasowanie na członka SKO

22 października 2015, nasi najmłodsi uczniowie, czyli pierwszaki zostali pasowani na członków Szkolnej Kasy Oszczędzania i otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO, na które postanowili systematycznie wpłacać pieniądze. Marzeń o tym na co je wydadzą było tak wiele, że już można przypuszczać, że maluchy pobiją rekordy w oszczędzaniu i wpłacaniu na swoje konta.

29-10-2015

Poranek Muzyczny

,,Trombita na wilki, czyli o muzyce góralskiej”.   22 października 2015 wizytą góralskiej kapeli ,,Jetelinka” z Jaworzynki w Beskidzie Śląskim , rozpoczęliśmy nowy cykl muzycznych poranków przygotowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze. Niezwykli goście w zabawny i ciekawy sposób opowiadali o tym na czym grywali góralscy pasterze, pasący owce.

29-10-2015

RAJD W TRZECIĄ ROCZNICĘ NADANIA SZKOLE IMIENIA

19 października uczniowie klas II-VI wyruszyli na rajd, aby uczcić trzecią rocznicę nadania imienia naszej szkole. Impreza zaczęła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje stroje pielgrzymów. Był to konkurs, w którym klasy V i VI zajęły ex aequo Im.

29-10-2015

RAJD PIESZY „ JESIEŃ NA ŁUŻYCACH”

Dnia 17 października członkowie koła turystycznego „ Na Jakubowych Szlakach” wzięli udział w rajdzie pieszym „ Jesień na Łużycach” na dystansie 10 kilometrów. Trasa wiodła z Bukowej Góry przez Zarębę i park na Kamiennej Górze do Motelu Łużyckiego.

28-10-2015

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w całej Polsce nauczyciele obchodzą swoje święto. W naszej szkole również ten dzień był uroczysty. Uczniowie klasy szóstej wraz z  wychowawcą przygotowali apel. W sposób humorystyczny przedstawili życie szkoły i drogę awansu zawodowego nauczycieli. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie dobrze się bawili. Klasa szósta za swój występ zebrała gromkie brawa.
 

23-10-2015

Od przedszkolaka do pierwszaka!

Uroczystość pasowania na uczniów klasy I na stałe została włączona do kalendarza ważnych wydarzeń szkolnych SP2 w Lubaniu. Nasze pierwszaki z klas: Ia i Ib wspaniale zdały swój egzamin dnia 7 października 2015.

28-09-2015

Święto pieczonego ziemniaka

W piątek 18 września uczniowie klasy IIb, wraz z wychowawczynią i ze swoimi najbliższymi, uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym pod hasłem Pieczony ziemniak.

28-09-2015

Dzień bez samochodu

Dnia 18 września uczniowie klasy III, wraz z nauczycielami i rodzicami, wybrali się na pieszy rajd organizowany przez RCEE Lubań w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

28-09-2015

SPRZĄTANIE ŚWIATA

18 września uczniowie z SP2 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata Polska 2015 pod hasłem: WYPRAWA - POPRAWA. Dzieci uzbrojone w rękawiczki i worki porządkowały okolice szkoły. Taka akcja uzmysławia nam wszystkim, jak ważna jest ochrona środowiska.

28-09-2015

Pomagamy innym

Dziękujemy wszystkim uczniom z SP2, którzy wzięli udział w akcji Opatrunek na ratunek, przynosząc materiały opatrunkowe dla najuboższych mieszkańców świata.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...