Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola Niepubliczne

Aktualności:

03-03-2014

PN 1 BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "5-PORCJI"

        Celem programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” jest zwiększenie świadomości na temat łatwej i zdrowej diety oraz zachęcenie do wdrożenia jej w życie. Dlaczego akurat 5 porcji? Ponieważ według ekspertów, jest to optymalna dawka witamin i mikroelementów niezbędna dla dobrego stanu naszego organizmu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zrobić coś dobrego dla samopoczucia i zdrowia – jedna porcja to średniej wielkości owoc, warzywo lub szklanka soku. Łatwo jest dodać po jednej porcji warzyw do trzech posiłków w ciągu dnia, a pomiędzy nimi schrupać jabłko lub marchewkę i wypić sok.
 

   

27-02-2014

MULTIMEDIALNE FERIE W NP1

  Chociaż ferie to nie okres wypoczynku dla przedszkolaków - to dało się odczuć, że większość skorzystała z „wolnego” i odpoczywała wraz z rodzicami i starszym rodzeństwem. Niemniej jednak spora grupa , która pozostała    z nami -    bawiła się równie wyśmienicie. 

Starszaki wraz z panią Arletką    zaproponowały nam „Multimedialne ferie w przedszkolu” .

Zima niestety jaka jest wszyscy widzą – postanowiliśmy wyczarować ją więc przy pomocy tablicy multimedialnej. Wprawdzie to nie to samo co białe szaleństwo, ale przynajmniej udało nam się „ulepić” bałwana wirtualnie. Wszystkie zaproszone grupy bawiły się świetnie.

11-02-2014

KRÓLOWA ŚNIEGU NA BALU W " SŁONECZKU"

Tradycją naszego przedszkola są coroczne bale karnawałowe, które odbywają się z udziałem rodziców, bliskich i przyjaciół. W tym roku tematem przewodnim był „Bal u Królowej Śniegu” . Oprócz głównego gościa balu – „Królowej Śniegu - na uroczystość przybyła liczna „Bałwankowa rodzinka” oraz klaun Rufi Rafi. Atrakcji było co niemiara, a zabawa była przednia . Dzieciom i rodzicom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Foto – relacja poniżej.

11-02-2014

ROZTAŃCZONY WIEDEŃ W NP 1

Klarnet,fagot, instrumenty klawiszowe/skrzypce,obój, instrumenty klawiszowe

Tym razem wybraliśmy się w magiczną podróż do Wiednia, stolicy muzyki klasycznej. To tu, powstawały najpiękniejsze melodie, brzmiące wyśmienicie zarówno w klimacie wiedeńskich parków i ogrodów, jak i w zachwycających salach balowych. Zatańczyliśmy razem walca i rozruszaliśmy się energiczną polką! Potraktowaliśmy to jaki wspaniały wstęp do przedszkolnego balu.  

29-01-2014

NA TROPACH INDIAŃSKIEJ MUZYKI W NP1

Dawno, dawno temu, kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę… Ale przecież ona już tam była od dawna! Co więcej, mieszkali tam niesamowici ludzie. Nazwano ich Indianami, a ich kultura przetrwała do dziś.
W ramach comiesięcznych koncertów umuzykalniających dzieci z PN Nr 1 uczestniczyły dzisiaj w niecodziennym wydarzeniu.
Dzięki naszym zagranicznym gościom, przenieśliśmy się do dawnej Ameryki. Poznaliśmy zwyczaje, ubiór, język, muzykę i tańce wykonywane przez potomków Indian. Zaskoczyli nas niejedną ciekawą historią!

23-01-2014

DZIEŃ BABCI I DZADKA W NP1.

PĘDZĄ WNUKI ULICAMI

Z OGROMNYMI LAURKAMI

TE LAURKI PEŁNE KWIATÓW

SĄ DLA WSZYSTKICH BABĆ I DZIADKÓW

A DZIADKOWIE WRAZ Z BABCIAMI

JUŻ CZEKAJĄ POD DOMAMI

PRZEZ LORNETKI PATRZĄ W DAL

WYSTROJENI JAK NA BAL

TO NIE KONIEC PRZYJEMNOŚCI

NIOSĘ JESZCZE WAM SŁODKOŚCI

PYSZNY SERNIK PRZYSTROJONY

Z MIŁOŚCI ZROBIONY

21-01-2014

SZANOWNI GOŚCIE W NP1

W piątek 5 latki z Przedszkola Niepublicznego Nr 1 gościły u siebie z wizytą pracownice Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu wraz z p.dyrektor Małgorzatą Piotrowską . Wcześniej dzieci kilkakrotnie odwiedzały bibliotekę, a teraz miały okazję odwdzięczyć się za bardzo serdeczne przyjęcia. Miło nam było również gościć nasze starsze koleżanki i kolegów z kl. I SP Nr 1 w Lubaniu wraz z wychowawczynią p. Bożeną Kołodziejczak. Mamy nadzieję, że współpraca również zaowocuje wieloma sympatycznymi spotkaniami. Dzieci utrzymały gości w świątecznym nastroju zapraszając do wspólnego kolędowania podczas "Jasełek". 

19-12-2013

WARSZTATY PIERNIKOWE W NP1

Wielkie wydarzenie
pierniki pieczemy.
Ciasto wyrobione,
więc je wałkujemy.

06-12-2013

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

  Jak co roku – tak i w tym – Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu odwiedził niecodzienny, ale bardzo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Spotkanie to miało jednak odmienny niż zwykle przebieg . Tym razem to dzieci obdarowały Świętego prezentami, aby mogły czerpać radość nie tylko z „brania”, ale również i z „dawania”.

02-12-2013

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

  W tym roku Święto Pluszowego Misia w naszym przedszkolu miało wyjątkowy przebieg. Wszystko za sprawą niespodzianki jaką sprawili nam rodzice 4 latków, którzy przygotowali dla wszystkich dzieci przedstawienie „Złotowłosa i trzy niedźwiadki...”. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Rodzicom i pani Dorotce - DZIĘKUJEMY .

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...