Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Ośrodek Wsparcia Dziennego

Aktualności:

25-03-2015

WARSZTATY WIELKANOCNEGO RĘKODZIEŁA

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zorganizował w ramach Wielkanocnych warsztatów rękodzieła naukę tworzenia kolorowych palm. Bogactwo kolorów, rodzinna atmosfera, wspólne rozmowy i poznawanie tradycji spotkało uczniów lubańskich szkół podstawowych oraz Gimnazjum im.  Aleksandra  Fredry w Pisarzowicach.

05-03-2015

Wiosenne ekspresje plastyczne

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form aktywności uczestników zajęć prowadzonych w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Indywidualna twórczość dzieci sprzyja radości, dobrej zabawie, zaangażowaniu i odpowiedzialności za własne decyzje.

04-03-2015

Bezpłatna gimnastyka dla seniorów

Oferta gimnastyki dla seniora realizowana przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu została stworzona z myślą o osobach starszych, które chcą utrzymać ciało w należytej kondycji fizycznej i psychicznej i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Gimnastyka zapewnia nie tylko poprawę kondycji, wzmocnienie kręgosłupa czy poprawę krążenia, ale przede wszystkim uzyskanie lepszego samopoczucia, poprzez aktywne spędzenie czasu w miłym towarzystwie.

03-02-2015

Jesteśmy sobie potrzebni- zimowa integracja międzypokoleniowa

Ferie zimowe kojarzone są z zimowym szaleństwem, lecz tegoroczna aura spowodowała, że czas ten pozbawiony był szaleństw i zabaw na śniegu. W Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu zimowy wypoczynek urozmaicony był w szereg atrakcyjnych zajęć zagospodarowania czasu wolnego.

26-01-2015

Kurs komputerowy dla seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu  zaprasza na organizowany w ramach inicjatyw lokalnych bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów.

22-01-2015

Nauka przez zabawę podczas spektaklu

W środowe przedpołudnie tj 21.01.2015r., najmłodszych mieszkańców Lubania odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Metanoia z Krakowa, z przedstawieniem pt.: „Legendy Tatr”. Był to spektakl o codziennym życiu górali, w który zostały wplecione legendy z Podhala i Tatr. Mali widzowie dowiedzieli się skąd wziął się Giewont i jakie skarby są w nim ukryte. Aktorzy w żartobliwy sposób zapoznali naszych małych mieszkańców z przyśpiewkami i tańcami charakterystycznymi dla Zakopiańskiego regionu.

 

21-01-2015

Integracyjne spotkanie seniorów z uczniami Gimnazjum nr 3 w Lubaniu

Każda impreza szkolna jest okazją do integrowania uczniów, przeżywania wzruszeń, kształtowania postawy współuczestnictwa i współdziałania w życiu. Szczególnie cenne są uroczystości pozwalające przeżywać chwile radości w gronie bliskich: rodziców, dziadków. Ważne jest przecież, by dzieci doceniły troskę i miłość, jaką darzą ich dziadkowie. Powinny przyzwyczajać się do okazywania swoich uczuć osobom starszym, nauczyć się doceniać wiedzę i tradycję, jaką przekazują im babcie i dziadkowie.

19-01-2015

Spektakl teatralny "Legendy Tatr"

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zaprasza małych mieszkańców miasta Lubań na spektakl teatralny agencji Art- Metanoia z Krakowa zatytułowany „Legendy Tatr”.

08-01-2015

Wypoczynek zimowy w mieście

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu, zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na zimowy wypoczynek w dniach 19-30 stycznia 2015 r..

22-12-2014

Czas spotkań

Koniec roku dla wielu z nas jest czasem przedświątecznym, nakłaniającym do rozważań, przemyśleń oraz wspólnych spotkań. Każdy przeżywa święta w sposób indywidualny i nadaje im wiele różnych znaczeń. Towarzyszą nam wtedy głęboko wpisane w serce wspomnienia radosne, ale często również wspomnienia bolesne. Na Święta Bożego Narodzenia czekamy zazwyczaj z utęsknieniem

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...