Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-04-2024

Jeszcze w tym roku rozpocznie się remont ulic Szkolnej, Piramowicza, Szymanowskiego, placu Lompy, a także niewyremontowanych dotychczas odcinków ulic Granicznej i Mikołaja.

na pierwszym planie skrzyżowanie ulic w mieście, w tle zabudowa miejska - bloki mieszkalne i fragmenty starych kamienic

W planach jest budowa chodników oraz przebudowa jezdni z ogólnodostępnymi miejscami parkingowymi. Nie zabraknie też zagospodarowania terenów zielonych.

- Mamy już gotowy projekt wraz z kosztorysem. Niebawem stosowne dokumenty dostarczą jeszcze dwie miejskie spółki, czyli LPWiK i PEC, ponieważ będziemy również przebudowywać system wodny z kanalizacją ściekową, a także część węzłów cieplnychmówił Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

Do projektu samorząd chce dołączyć remont ulicy Różanej ze szczególnym uwzględnieniem odcinka przy przedszkolu, hali sportowej i krytej pływalni. 

Inwestycja będzie kosztowała niemal 13,5 miliona złotych, z czego 12,8 miliona złotych Gmina Miejska Lubań pozyskała z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu. Procedura będzie przewidywała możliwość negocjacji z poszczególnymi oferentami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku maja poznamy wykonawcę, który jeszcze w tym samym miesiącu rozpocznie prace. 

Zadanie będzie realizowane co najmniej 12 miesięcy. Musimy więc przygotować się na dłuższy okres pewnych niedogodności, co wynika również ze skali przedsięwzięcia. Za to efekt z pewnością zadowoli zarówno mieszkańców, jak i osoby odwiedzające nasze miasto.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...