Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-11-2023

W dniu 29 października odbyła się uroczystość Pasowania na SKO-wicza . Był to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych, ponieważ zostali włączeni do Szkolnej Kasy Oszczędności, która działa pod patronatem Banku PKO BP.

W tym wyjątkowym dniu mieliśmy zaszczyt gościć panią Angelikę Rużańską, pracownicę banku PKO BP w Lubaniu, która przeprowadziła dla dzieci ciekawą prezentację na temat finansów i oszczędzania. Dzięki niej uczniowie poznali tajniki gospodarowania pieniędzmi oraz dowiedzieli się, jak ważne jest oszczędzanie już od najmłodszych lat.

Podczas spotkania uczniowie mieli także okazję poznać dwóch sympatycznych bohaterów SKO- Żyrafkę Lokatkę i Pancernika Hatetepesa, którzy opowiedzieli o oszczędzaniu i korzystaniu z usług bankowości internetowej przeznaczonej dla dzieci do 13 roku życia. Następnie, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą systematycznie oszczędzać w SKO oraz brać udział w organizowanych konkursach. Pracownik banku PKO BP pasował uczniów na SKO-wicza, wręczył KSIĄŻECZKĘ SKO i upominek ufundowany przez bank. To ważne wydarzenie będzie przypominać uczniom o ich pozytywnym starcie i oszczędzaniu w SKO.

Gratulujemy nowym SKO-wiczom i życzymy im wielu sukcesów w dążeniu do celu!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...