Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-10-2023

Święta Szkoły to wyjątkowe dni w kalendarzu placówek oświatowych! Szkoła Podstawowa nr 2 wzięła udział w tej wyjątkowej uroczystości, obchodząc 11. rocznicę nadania imienia Europejskich Dróg Świętego Jakuba.

Na jakubowym szlaku

Podczas apelu, uczniowie i nauczyciele poznali historię dróg jakubowych oraz genezę nazwy szkoły. A to nie koniec niespodzianek! Goście specjalni, Pani Krystyna Zabrocka i Urszula Serewis, opowiedzieli o swoich niezwykłych wędrówkach szlakami jakubowymi.

Po oficjalnej części, uczniowie wraz z nauczycielami wkroczyli do krainy zagadek, rebusów i krzyżówek związanych z pielgrzymowaniem. Klasy dodatkowo wykonały puzzle, plakaty lub gry edukacyjne dotyczące szlaków jakubowych, co pozwoliło na wykorzystanie zdolności plastycznych oraz wiedzy uczestników.

Dzieci świetnie się bawiły, a efektem dzisiejszej uroczystości była wystawa prac uczniów na korytarzu szkolnym. Uczestnicy byli zachwyceni tak interesującą i atrakcyjną formą poznawania historii i tradycji swojej szkoły. Świętowanie to jest po prostu czysta zabawa!

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Radzie Rodziców, Pani Barbarze Miczko i Panu Pawłowi Kusiakowi za współpracę, bezinteresowną pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...