Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-11-2021

Odblaskowi - to znane już hasło towarzyszące akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”, którą w minionym tygodniu Straż Miejska w Lubaniu przeprowadziła w rejonach szkół.

Odblaskowi - to znane już hasło towarzyszące akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”, którą w minionym tygodniu Straż Miejska w Lubaniu przeprowadziła w rejonach szkół.

To już czwarta jesień z rzędu, kiedy strażnicy miejscy doposażają uczniów i wychowanków, ich rodziców i opiekunków w elementy mogące uratować życie na drodze – odblaski.

Nie trzeba specjalnie tłumaczyć, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadający zmrok, to większe ryzyko potrąceń pieszych.

Intensywna kampania społeczna nadawana w mediach w związku z nowelizacją przepisów prawa o ruchu drogowym, której celem jest m.in. zwiększenie bezpieczeństwa pieszych wchodzących i przechodzących przez przejścia dla pieszych poprzez nadanie im uprawnienia pierwszeństwa przed nadjeżdżającym pojazdem – z pewnością ma wpływ na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Nie polegajmy jednak wyłącznie na przepisach, polegajmy przede wszystkim na zdrowym rozsądku – nośmy odblaski.

Wiadomo już, że w ramach tegorocznej kampanii przeprowadzonej w dniach 16-19 listopada br., strażnicy miejscy wydali ponad 1 000 elementów odblaskowych w postaci opasek i zawieszek.

Pamiętajmy o tym , że nawet najmniejszy element odblaskowy może sprawić, że ochronimy swoje zdrowie lub nawet życie. Po zmroku, będąc słabo widocznym na przejściu dla pieszych jesteśmy "na prawie", jednak należy sobie zadać pytanie, czy w przypadku zderzenia z rozpędzonym pojazdem – fakt bycia "na prawie" będzie miał jeszcze jakieś większe znaczenie dla nas i naszych bliskich.

Red.Fot./SMLuban

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...