Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-08-2021

Niestety są wśród nas osoby, które za nic mają wspólne dobro, nie szanują pieniędzy podatników, pracy służb komunalnych, urządzeń użyteczności publicznej.

Plac im. Feliksa Netza obok Ratusza - jeden z ulubionych punktów spędzania wolnego czasu przez mieszkańców chcących w spokoju złapać „chwilę oddechu” przy miejskiej fontannie. Cieszące oko gazony z kwiatami dodatkowo uzupełniają tamtejszą przestrzeń publiczną…i niestety są wśród nas osoby, które za nic mają wspólne dobro, nie szanują pieniędzy podatników, pracy służb komunalnych, urządzeń użyteczności publicznej.

Doskonale obrazuje to sytuacja z 17 sierpnia br., kiedy w godzinach popołudniowych 37-letnia mieszkanka Lubania będąca prawdopodobnie pod wpływem środków psychoaktywnych zniszczyła jeden z tamtejszych kwietników wyrywając roślinność gołymi rękoma. Jak się okazało – ta sama osoba wcześniej dopuściła się podobnego czynu na ulicy Rynek, co zostało słusznie zgłoszone przez zaniepokojonego mieszkańca. Zdarzenie przy Ratuszu zostało w porę zauważone przez strażnika miejskiego obsługującego monitoring, dzięki czemu sprawczyni czynu zabronionego odpowie przed sądem za popełnione dwa wykroczenia.

Niecały tydzień później, tj. 23 sierpnia br., również w godzinach popołudniowych w samym centrum miasta operator monitoringu ujawnił spożywanie napojów alkoholowych przez grupę mężczyzn na zabytkowej studni przy Galerii Łużyckiej. Miejsce często uczęszczane przez amatorów wyskokowych trunków od kilku miesięcy jest obserwowane bezpośrednio przez lubańską Straż Miejską. Surowe kary orzekane przez Sąd Rejonowy w Lubaniu wobec ujawnionych przez strażników miejskich sprawców wykroczeń społecznie uciążliwych najprawdopodobniej sprawiły, że dwóch sprawców postanowiło uszkodzić tamtejszą kamerę rzucając w nią kamieniami. Sprawcy zostali już zidentyfikowani, a zebrany materiał dowodowy przekazany zostanie Policji. Za usiłowanie zniszczenia lub uszkodzenia mienia grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Apeluje się do mieszkańców o zero tolerancji dla sprawców wandalizmu. Każdy zauważony przypadek należy niezwłocznie zgłosić dyżurnemu - lubańskiej Straży Miejskiej (tel. 75 64 64 442) lub Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (tel. 47 873 42 00 lub 112).

Nie można pozwolić na to, aby jednostki czuły się bezkarnie niszcząc mienie, które finansuje de facto każdy z mieszkańców.

Red.Fot.SMLuban

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...