Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2021

Lubańscy strażnicy miejscy dokonali ujęcia 38-letniego mieszkańca Lubania, który w dniu dzisiejszym (28.04.2021 r.) tuż przed godziną 12.00 dokonał zuchwałej kradzieży w lokalnym sklepie z art. wędkarskimi.

Lubańscy strażnicy miejscy dokonali ujęcia 38-letniego mieszkańca Lubania, który w dniu dzisiejszym (28.04.2021 r.) tuż przed godziną 12.00 dokonał zuchwałej kradzieży w lokalnym sklepie z art. wędkarskimi. Łupem mężczyzny padły cztery wędki, których wartość może wynieść ponad 1 000 zł (trwa szacowanie wartości towaru).

Podczas patrolu jednego z osiedli strażnicy zauważyli dwóch szarpiących się mężczyzn – jeden z nich miał przy sobie wędkarski sprzęt i na widok mundurowych podjął próbę natychmiastowego ukrycia się i jednoczesnego porzucenia skradzionych przedmiotów. Jak się okazało – pościg za złodziejem podjął pracownik sklepu, który usiłował samodzielnie udaremnić sprawcy ucieczkę. Strażnicy miejscy niezwłocznie podjęli interwencję, wynikiem czego ostatecznie ujęli sprawcę czynu zabronionego. Z uwagi na czynny opór, wobec mężczyzny użyto środek przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek.

Zachowany w nienaruszonym stanie sprzęt został przekazany przybyłemu na miejsce właścicielowi sklepu, zaś sprawcę przejęła wezwana na miejsce zdarzenia policja, która prowadzić będzie dalsze czynności w niniejszej sprawie.

- Gdyby nie straż miejska, to naprawdę nie bylibyśmy w stanie złapać tego złodzieja. Strażnicy byli w porę tam, gdzie trzeba. Raz jeszcze bardzo dziękuję za pomockomentuje zajście właściciel sklepu, który zastrzegł podania swoich danych personalnych.

Red.SMLuban

 

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...