Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-08-2020

7 sierpnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lubań.

XXVI obrady zostały zwołane na wniosek Burmistrza Miasta Lubań. W uzasadnieniu pojawiła się potrzeba przyjęcia istotnych uchwał dotyczących głównie zadań inwestycyjnych.

Po rozpoczęciu obrad jako pierwszą radni przyjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do partnerstwa powołanego do realizacji projektu pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”. Dzięki tej decyzji Gmina Miejska Lubań dołączy do grona partnerów tj. Gminy Miejskiej Bolesławiec, Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Gminy Miejskiej Zgorzelec oraz Gminy Miejskiej Duszniki-Zdrój. Projekt zakłada wymianę istniejącej infrastruktury oświetleniowej w celu dostosowania nowoczesnych opraw w technologii LED wraz z dogęszczeniem w celu spełnienia norm oświetleniowych. Docelowo w ramach zadania zakłada się maksymalnie montaż 1800 sztuk opraw w technologii LED. Szacowany koszt inwestycji wynosi 4 766 550,00 zł brutto. W przypadku uzyskania dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego istnieje możliwość pokrycia 75% kosztów kwalifikowanych. Pozostałe 25% kosztów inwestycji poniesie Gmina Miejska Lubań.

Kolejną podjętą uchwałą były zmiany w budżecie miasta. Plan dochodów po zmianach wynosi 96 903 253,26 zł, a wydatków 99 879 390,05 zł. Podjęcie uchwały wiąże się z wprowadzeniem do budżetu dochodów wynikających z podpisania umowy z Funduszem Dróg Samorządowych i złożeniem wniosku o dofinansowanie zadań majątkowych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, uzyskaniem odszkodowania czy środków na realizację rządowego programu „Posiłek w szkole i domu”. Po stronie wydatków znalazło się m.in. wprowadzenie zadań inwestycyjnych tj. „Przebudowa drogi ul. Tkackiej, Grunwaldzkiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” i „Przebudowa ul. Stawowej w Lubaniu”.

Przyjęto również uchwałę w sprawie zmiany Uchwały nr XIX/129/2019 Rady Miasta Lubań z dnia 20 grudnia 2019 r. w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2020–2033. Podjęcie uchwały wynikało z potrzeby aktualizacji poszczególnych pozycji wieloletniej prognozy finansowej o dane wynikające ze zmian w budżecie miasta na 2020 rok.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...