Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola

Aktualności:

11-12-2012

Gimnazjaliści - przedszkolakom

Dyrektor i Grono Pedagogiczne Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Lubaniu serdecznie dziękują w imieniu naszych wychowanków Uczniom Gimnazjum Nr 1 im. St.. Wyspiańskiego w Lubaniu

08-12-2012

Mikołaj w przedszkolu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Uroczystość mikołajowa w naszym przedszkolu rozpoczęła się już od rana. Wszystkich wchodzących do przedszkola dzieci i rodziców witały cukierkami przebrane Śnieżynki - uczennice Gimnazjum Nr 1 w Lubaniu.

06-12-2012

Przyjedź do nas Mikołaju, z workiem jak to niebo...

                                Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na przybycie gościa. Przy muzyce zimowej pojawiła się Pani Zima, która obsypała świat płatkami śniegu. Dzieci z grupy VI przedstawiły zimowo-świąteczną scenkę. Nagle pojawił się Święty Mikołaj oznajmiając dzwonkiem swoje przybycie. Każda grupa przygotowała krótki program wokalny . Na zakończenie mikołajkowego spotkania była wspólna zabawa z Mikołajem. W salach pod choinkami czekały dla dzieci prezenty.

04-12-2012

Czytanie bajek

                                    W naszym przedszkolu ruszyła akcja czytania pięknych bajek

04-12-2012

Pomagamy ptakom

W związku z położeniem przedszkola w rejonie parku na Kamiennej Górze w ogrodzie przedszkolnym często goszczą różne ptaki.

02-12-2012

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH- TRENING KARATE W GRUPIE IV

 

Czy wiecie co to są karategi i kim jest sensej? My już wiemy!

01-12-2012

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

 


                  W listopadowy poniedziałek starszaki z  Przedszkola Miejskiego nr 3, wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez nauczyciela- bibliotekarza ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wizyta w szkolnej bibliotece miała charakter zapoznawczy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, skąd się biorą książki w bibliotece, kto może z nich korzystać oraz jak wygląda procedura ich wypożyczania. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Ponadto przedszkolaki wykazały się znajomością różnych bajek i baśni dla dzieci.
 

29-11-2012

Dzień Pluszowego Misia w PM nr 3

26.11.2012 r. maluszki z naszego przedszkola świętowały „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci poznały historię powstania tego święta oraz fakt, iż Miś to nie tylko maskotka, ale również bohater bajek, książek i filmów. Maluchy prezentowały swoje misie, składały im życzenia z okazji ich święta, brały udział w licznych atrakcjach, między innymi  we wspólnej zabawie. Wspaniałą niespodzianka był poczęstunek. Dzieci kosztowały ciasteczka w kształcie misia, które upiekła jedna z mam. Takie święta jak dziś pozwalają dzieciom zrozumieć wartość przyjaźni.

27-11-2012

Smacznie i zdrowo

 

W ramach realizacji projektu ,,Przedszkolak małym ekologiem” w naszym przedszkolu promujemy zdrowy tryb życia. Dlatego zajęcia urozmaicamy działaniami praktycznymi.
 

25-11-2012

Misiowe święto

                23 listopada w PM nr 5 w Lubaniu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyniosły swoich pluszowych ulubieńców. Było mnóstwo zabawy i atrakcji. W każdej grupie przedszkolnej organizowano parady, konkursy, zabawy, tańce z misiami. Słuchano znanych bajek i wierszy o misiach. Dzieci poznały też historię misia pluszowego. Śmiechu i radości było przy znanej zabawie z dzieciństwa "Stary niedźwiedź". Dla upamiętnienia dnia dzieci wykonały prace plastyczne przedstawiające misie. Za udział w zabawie z pluszowym misiem przedszkolaki otrzymały medale.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...