Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 4

Aktualności:

23-01-2013

Spotkanie z pszczelarzem w SP4

Wszyscy wiedzą, że zima za pasem, na dworze mróz i śnieg… Skąd pomysł, żeby rozmawiać o pszczołach, gdy one zamknięte w ulach próbują przetrwać najtrudniejszy czas – zimowe miesiące? A to za sprawą litery „u”, którą poznaliśmy na lekcji. „U” jak „ul”!!!

16-01-2013

Nasza przygoda z Archiwum Państwowym w Lubaniu

Młodzi pasjonaci regionu i historii wraz z opiekunem panią Elwirą Wojtusik odwiedzili Archiwum Państwowe w Lubaniu.
Pani Barbara Grzybek – pracownik archiwum – w niezwykle interesujący sposób oprowadziła nas po pomieszczeniach, które kryły mnóstwo źródeł pisanych i niepisanych z przeszłości Lubania oraz regionu.

15-01-2013

„ Ratujemy i uczymy ratować” w SP 4

REALIZACJA PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „ BĄDŹ BEZPIECZNY” z wykorzystaniem elementów programu pierwszej pomocy „ Ratujemy i uczymy ratować”

04-01-2013

Zapisy do kl. I -2013/2014


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu przypomina o obowiązku zapisania dzieci z obwodu naszej szkoły do klasy I na rok szkolny 2013/2014.

04-01-2013

Rodzina Królewska w SP4

Rodzina Królewska w kl. IV c


Na godzinie wychowawczej w naszej klasie IV c rozmawialiśmy i zarazem tłumaczyliśmy co oznacza uprzejmość . Ten temat krążył w klasie z powodu cechy miesiąca grudnia . Zalety miesiąca to inaczej okazja ,aby pokazać, że z klasy ty pracujesz najwytrwalej nad daną cechą.

20-12-2012

Jak pachną świąteczne pierniczki w SP4?

Słodko, miodowo, smakowicie…Tak twierdzą mali cukiernicy z klasy I a. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zajęli się pieczeniem prawdziwych przysmaków z piernikowego ciasta.

19-12-2012

SP4- Marzycielska Poczta

Niekiedy wystarczy
kilka słów
powiedzianych przez telefon,
włożonych w kopertę
wysłanych na adres
kogoś - kto samotność
zna bardzo dokładnie,
na każdej drodze
potyka się o nią.
(…)
chyba najtrudniej
spełnić marzenia
te najbardziej proste’.
ks. Andrzej Buryła

 

18-12-2012

10 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W SP 4

Aby godnie uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przygotowaliśmy w naszej szkole tablice okolicznościowe. Już wcześniej, uczniowie klas piątych i szóstych, realizując na zajęciach historii tematy dotyczące niewolnictwa i myśli doby oświecenia przygotowali plakaty, których tematyką był protest przeciw nierównemu traktowaniu ludzi w przeszłości i dziś.

10-12-2012

Pokażę ci kawałek nieba-SP4

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu akcje charytatywne wpisane są w plan działań na każdy rok szkolny. Ich celem jest bowiem niesienie pomocy innym potrzebującym, szczególnie dzieciom, aby rozświetlić ich szary i często – smutny, tragiczny świat.

10-12-2012

Wycieczka do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze

Uczniowie klasy II c wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze. Spotkali się tam meteorologiem i hydrologiem. Była to doskonała okazja do podsumowania wiadomości w ramach projektu „ Jaką mamy pogodę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...