Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

16-11-2020

Konkurs plastyczny dla młodzieży o bezpieczeństwie

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" i Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu ogłaszają konkurs plastyczny dla młodzieży "NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ W SIEĆ!". Podziel się z nami swoimi przemyśleniami o bezpieczeństwie w internecie w formie pracy plastycznej.

16-11-2020

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu zwraca się z prośbą o pomoc pogorzelcom z Lubania

W ubiegłym tygodniu mieszkanie naszego absolwenta szkoły ucierpiało w pożarze. Rodzina potrzebuje wsparcia. Organizujemy zbiórkę.

23-11-2020

Nauczanie zdalne i praca opiekuńcza w naszej szkole.

Wirtualne lekcje są zdalnym odpowiednikiem klasycznego nauczania, z tą różnicą, że uczniowie nie siedzą w szkolnych ławkach, ale w swoich domach. Brak osobistego kontaktu pociąga za sobą konieczność szeroko rozumianej komunikacji online, obecnej na kilku płaszczyznach.

23-11-2020

Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna. Cykl zajęć w ramach Dnia Praw Dziecka

W dniu 20 listopada zarówno dzieci, jak i dorośli, jednoczą się w wielu szkołach, by podjąć różne inicjatywy. Celem tych działań jest okazanie solidarności z najmłodszymi, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła również włączyła się obchody tegorocznego Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

22-11-2020

Mięciutki, cieplutki kocyk

Zabawy z kocem to ćwiczenia w oparciu o Metodę Ruchu Rozwijającego. Kocem można się bawić na wiele sposobów np. huśtawka, tunel, naleśnik. Zabawy bardzo podobały się maluchom i mogłyby trwać bez końca.

22-11-2020

,,Krople deszczu’’

W czwartek dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Na białej kartce papieru z zarysem postaci trzymającej parasolkę, malowały palcem i niebieską farbą krople deszczu. Taka twórczość rozwija motorykę małą i zmysł dotyku.

22-11-2020

Spacer

Korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci wybrały się na spacer. Aktywnie i radośnie bawiły się, co widać na załączonych zdjęciach.

22-11-2020

Pada deszcz

W czasie deszczu nasze dzieci się nie nudzą. Na początku zajęć zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence ,,Deszczyk’’. Dzieci ruchami rąk naśladowały padający deszcz, wiatr, błyskawicę i grzmot.

22-11-2020

Kolorowe bibuły

Zabawa z kolorowymi bibułami, to zabawa stymulująca układy zmysłowe takie jak układ dotykowy i wzrokowy. W tym okresie rozwojowym dzieci uczą się szybko nowych umiejętności i chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych.

22-11-2020

„Dzieci pomagają medykom”

Trójkowe przedszkolaki z wielki entuzjazmem włączyły się do akcji #dziecipomagająmedykom

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...