Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-03-2019

"W marcu jak w garncu" - PM 1

Zima jeszcze trwa, ale za oknem powoli nadchodzi wiosna. Z tego też względu przedszkolaki bawiły się w zabawę matematyczną "W marcu jak w garncu" bezpośrednio związaną z nazwą miesiąca.

13-03-2019

Ruszyły zapisy do szkoły muzycznej na rok szkolny 2019/2020

Szkoła Muzyczna I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu ogłasza zapisy na rok szkolny 2019/2020

18-03-2019

Warsztaty wrażliwości

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach recytatorskich. Otóż 12 marca br. W Młodzieżowym Domu Kultury w Lubaniu odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” oraz 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

17-03-2019

Malowanie na stretch folii

W ramach zajęć dzieci malowały farbami na folii. To doskonała zabawa plastyczna, pobudzająca zmysły.

17-03-2019

Zakładamy ogródek

W tym tygodniu założyliśmy ogródek. Posadziliśmy warzywa: cebulkę, pietruszkę i koperek. Postawiliśmy na parapecie doniczki z warzywami, aby miały dostęp do słońca. Będziemy codziennie podlewać nasionka i warzywka wodą, aby wyrosły i były gotowe do zjedzenia.

17-03-2019

Cebulka i szczypiorek - praca plastyczna

Na zajęciach dzieci przyglądały się cebulce, określały jej zapach i kolor. Dowiedziały się, że z cebulki wyrośnie zielony szczypiorek. Segregowały cebulę i szczypiorek, a także według wielkości. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną: pokolorowały kredkami cebulkę i szczypiorek.

17-03-2019

Rytmika

Zajęcia rytmiki rozwijają inteligencję emocjonalną dzieci i ich wrażliwość, potrafią dodać energii i wprawić w dobry nastrój, ale również wyciszyć i uspokoić. W tym tygodniu na zajęciach z rytmiki dzieci ćwiczyły z kolorowymi kółkami.

17-03-2019

Zabawa z woreczkami

Zabawa z woreczkami sensorycznymi wpływa na rozwój ruchowy i sprawność fizyczną dziecka. W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i ciekawie spędzały czas.

17-03-2019

Praca plastyczna- konwalie

Soczystą zielenią, już pokryły rowy, w małym gaju przy ruczaju, liście konwaliowe. Niech przywołują wiosnę!

15-03-2019

Wyniki lubańskiej JEDYNKI po Finałach zDolnego Ślązaczka

Zakończyły się tegoroczne zmagania uczniów w konkursie zDolny Ślązaczek organizowanym pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...