Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-04-2024

Dolnośląskie warsztaty z organizacji koncertów muzyki klasycznej.

Nasze Muzeum wzięło udział w stypendialnym projekcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. W ramach tego projektu pracownicy naszej instytucji oraz zaproszeni goście: Klasa REGIONALNA ZSP im.A.Mickiewicza w Lubaniu w dniu 4 kwietnia wzięli udział w Dolnośląskich warsztatach z organizacji koncertów muzyki klasycznej.

Dwanaście instytucji z Dolnego Śląska zostało wytypowanych do udziału w projekcie z uwagi na bogatą muzyczną historię regionu. Jednym z celów projektu jest inicjowanie działań związanych z kultywowaniem i upowszechnianiem lokalnych tradycji muzyki klasycznej.

Warsztaty przeprowadziła Eliza Chudzik odznaczona przez MKiDN odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, wieloletnia dyrektor samorządowej instytucji kultury i pomysłodawca projektu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...