Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-04-2024

Gmina Miejska Lubań stawia na działania sprzyjające ekologii i oszczędnościom zużycia energii elektrycznej. Dzięki środkom, pozyskanym w programie „Rozświetlamy Polskę”, wymienionych zostanie ponad 200 starych opraw oświetlenia miejskiego.

W procedurze przetargowej wyłoniony został wykonawca - Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Roberto" Robert Droszcz ze Zgorzelca, która zajmie się wymianą sodowych i rtęciowych opraw oświetlenia miejskiego.

Nowoczesne energooszczędne oprawy LED pojawią się w punktach, które nie zostały objęte zadaniem "Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”, tj. przy drogach wewnętrznych, placach, parkingach. 

- Umowa z wykonawcą ma być podpisana jeszcze w tym miesiącu. Zadanie będzie wykonane w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy, dzięki czemu jeszcze w tym roku 100% opraw, należących do lubańskiego samorządu, będą stanowiły oprawy typu LEDmówił Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. 

W pierwszej połowie marca br. wykonany został audyt. Wynika z niego, że dzięki tegorocznym działaniom ilość zaoszczędzonej energii elektrycznej wyniesie co najmniej 39 413 kWh/rok, co oznacza oszczędność energii elektrycznej na poziomie 50%.

LEDowe oprawy to także ograniczenie emisji CO2 i innych zanieczyszczeń do atmosfery oraz zmniejszenie tzw. smogu świetlnego. 

Środki na realizację zadania w kwocie 380.000,00 zł Gmina Miejska Lubań pozyskała w dziewiątej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Rozświetlamy Polskę.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...