Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-04-2024

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w dniach 15 – 22 kwietnia 2024 roku można składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, o którym mowa w art. 8 ustawy o ochronie zabytków, lub znajdującym się w ewidencji zabytków wskazanej w art. 22 ustawy o ochronie zabytków, usytuowanych w granicach administracyjnych miasta Lubań i będących własnością podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych.

Wnioski mogą składać podmioty, dla których Gmina Miejska Lubań otrzymała promesę wstępną z Rządowego Programu Ochrony Zabytków.

  • Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Lubań ul. 7 Dywizji 14 w Lubaniu w Biurze Obsługi Interesanta.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 75 6464 435 lub osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, pok. nr 10, ul. Mickiewicza 6.

Zasady i tryb udzielania dotacji określone są w Uchwale nr LXXX/467/2023 Rady Miasta Lubań z 31 października 2023 r. w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, sposobów jej rozliczania oraz sposobów kontroli w ramach środków pozyskanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Podstawą udzielenia dotacji jest Uchwała Nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...