Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-12-2023

W dziewiątej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - Rozświetlamy Polskę Gmina Miejska Lubań uzyskała dofinansowanie w wysokości 380 000 zł.

W ramach programu gminy oraz związki międzygminne mogły ubiegać się o środki na modernizację infrastruktury oświetleniowej do 80% wartości inwestycji. 

Wartość całkowita prac planowanych w ramach projektu „Wymiana opraw oświetlenia miejskiego w Mieście Lubań” to 475 000 zł, w tym deklarowany wkład własny to jedynie 95 000 zł. 

Nowoczesne energooszczędne oprawy typu LED pojawią się w punktach, które nie zostały objęte zadaniem "Modernizacja oświetlenia ulicznego w zachodniej i południowej części województwa dolnośląskiego”. 

- Wymienimy punkty świetlne usytuowane nie przy drogach publicznych. Będą to więc drogi wewnętrzne, place, parkingi, dróżki. Podkreślam jednak, że program obejmuje wymianę, a nie budowę nowych instalacji – mówił Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...