Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-12-2023

W dniu 30 listopada, w tutejszej hali MOSiR, odbył się finał powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8). Do zawodów zgłosiły się następujące placówki: Jedynka i Trójka z Olszyny, Jedynka i Dwójka z Lubania, Kościelnik oraz Pisarzowice. Turniej został zaś rozegrany w dwóch grupach trzyzespołowych. I tak, nasze dziewczęta najpierw wygrały z SP Pisarzowice 13:8, a następnie rozgromiły SP1 Olszyna 14:2. W półfinale znów zwyciężyły, pokonując SP Kościelnik 12 do 6. Niestety, w finale dobra passa się skończyła.

Po zaciętym meczu team lubańskiej Jedynki musiał uznać wyższość rówieśniczek z SP 3 Olszyna. Tym samym zajął drugie miejsce i został wicemistrzem powiatu. Brawo, dziewczęta! Gratulujemy wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów! Dziękujemy też za ambitną grę i walkę w każdym meczu. 

 

Skład zespołu: Maja Sałandyk (kapitan), Vanessa Wołoszyn, Karolina Markudis, Michalina Kostrzewa, Martyna Kireńczuk, Oliwia Pietrońska.

 

Opiekunem drużyny był pan Marcin Ludward – nauczyciel wychowania fizycznego.

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...