Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-12-2023

W ramach Tygodnia Przedsiębiorczości czwartoklasiści z SP4 spotkali się z burmistrzami w Urzędzie Miasta Lubań.

Co roku Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przybliża uczniom pojęcie przedsiębiorczości. Dla lepszych efektów teorię zastępuje praktyka, jaką jest możliwość namacalnego poznawania zawodów. W związku z tym uczniowie wszystkich klas odbywają spotkania z przedstawicielami różnych profesji. W ten sposób czwartoklasiści trafili do Urzędu Miasta Lubań, gdzie przywitał ich burmistrz miasta Arkadiusz Słowiński w towarzystwie swojego zastępcy, Mateusza Zajdla.

Czy burmistrz pamięta budowę pantofelka? Po co są prace domowe? Dlaczego młodzież nie pobiera pensji za chodzenie do szkoły? Ile wynosi PKB na jednego mieszkańca Lubania? Ile środków budżetowych miasto przeznacza na oświatę? Kiedy zakończy się remont basenu? Pytań nie brakowało, a na każde z nich samorządowcy dawali wyczerpujące odpowiedzi. Dodatkowo burmistrz Zajdel wyjaśnił specyfikę funkcjonowania urzędu. Kto wie, może wśród dzieci znalazł się przyszły urzędnik lub burmistrz, a może burmistrzyni.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...