Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-10-2023

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Moje zdrowie i bezpieczeństwo” dnia 18 października klasa 2 b wybrała się na wycieczkę do apteki , gdzie pracuje mama naszej uczennicy Nataszy.

Podczas wizyty uczniowie  mieli  wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Panie farmaceutki pokazały dzieciom różne maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez ich odpowiedniej segregacji znalezienie ich byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki Panie farmaceutki przypomniały wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz  że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Wytłumaczyły również, co to jest recepta, kto ją przepisuje, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Pani farmaceutka zaprezentowała dzieciom urządzenia do pomiaru pulsu, ciśnienia oraz temperatury. Mieliśmy również okazję  robić syrop  oraz maść.

Dziękujemy Pani Ani za przybliżenie pracy farmaceuty.

D.Głuszek

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...