Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-10-2023

26 października 2023 r. w „Galerii nad Schodami” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu miało miejsce otwarcie wystawy „Pasieka możliwości”.

Prezentowane prace to podsumowanie ekologicznego projektu zrealizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaniu. Bowiem TPD Koło Pomocy Rodzicom Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy SOSW Lubaniu pozyskało dofinansowanie ze środków PFRON na   podejmowanie działań proekologicznych, mających na celu podniesienie świadomości, jak znaczącą rolę odgrywają pszczoły w życiu człowieka.

W ramach zadania odbyła się wycieczka edukacyjna, uczniowie brali udział w wysiewaniu łąk kwietnych, sadzeniu drzew miododajnych oraz warsztatach edukacyjnych, na których prezentowane były niezbędne informacje na temat życia pszczół oraz ich ochrony.

Podczas spotkania opiekun projektu, opowiedział o jego idei, roli pszczół w codziennym życiu, a następnie podopieczni zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym.

Barwna wystawa będzie dostępna w „Galerii nad Schodami” do obejrzenia do końca listopada 2023 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...