Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-10-2023

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada na 10 października. Jego obchody zostały zainicjowane w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.

W tym dniu, podczas zajęć w klasie 7c, wspólnie rozmawialiśmy o czynnikach wpływających na samopoczucie każdego z nas. Na modelowych ludzikach wskazywaliśmy reakcje naszego ciała na sytuacje stresujące i te przyjemne oraz stworzyliśmy „bank pomysłów” jak radzić sobie ze stresem, co może nas uspokoić. Wskazywaliśmy również osoby i instytucje, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu problemu i radzeniu sobie z emocjami. To ważne by obok nas był inny człowiek, przyjaciel pies/kot, ktoś kto nas wysłucha.

Podczas całej lekcji uczniowie mądrze wypowiadali się na temat bezpieczeństwa psychicznego, samoregulacji, swojego dobrostanu. Ustaliliśmy, że nie będzie to jedno z wielu spotkań wspierających nasze potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego.

E.Wojtusik

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...