Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
01-10-2023

Podczas zajęć z edukacji społecznej uczniowie kl. 2a wybierali gospodarza klasy. Zanim to uczynili, ustalali, kim jest taka osoba, gdzie można ją spotkać i na czym polega pełnienie funkcji przewodniczącego. W trakcie burzy mózgów odbyło się też wymienianie cech, które rozpoczynają się od liter tworzących słowo klucz, czyli „gospodarz”.

Następnie uczniowie wypisywali trzy cechy, jakie powinien mieć idealny gospodarz klasy i ustalali – wraz z wychowawczynią – najważniejsze z nich, układając w formie promieni wokół słoneczka. Kolejnym punktem lekcji był wybór kandydatów i głosowanie na funkcje: przewodniczącego klasy, zastępcy przewodniczącego oraz skarbnika.  Ogłoszeniu wyników towarzyszyło dużo emocji i gratulacji. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie mogli się przekonać, że już umieją podejmować odpowiedzialne, samodzielne decyzje i pracować zespołowo dla dobra całej klasy. Tę niecodzienną lekcję w ramach edukacji społecznej przeprowadziła pani Elżbieta Chilińska – wychowawczyni kl. 2a.

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...