Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-09-2023

We wtorek, 19 września, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a prawdziwa kampania w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata.

Bowiem tutaj każdy głos był ważny i niezwykle cenny. Udział w wyborach wzięli tylko uczniowie z kl. 5-8 oraz grono pedagogiczne. Łącznie oddano 243 głosy. Ostatecznie zwyciężył Paweł Kiełdanowicz. Uzyskał aż 117 głosów (48,1%) i został nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Drugie miejsce zajęła Aurelia Łyp z 55 głosami (22,6%), obejmując funkcję wiceprzewodniczącej. Natomiast trzecia była Maja Sałandyk, zdobywając 54 głosy (22,2%). Została zatem skarbniczką SU. Głosów nieważnych było zaś 17 (7,1%). Wszystkim gratulujemy oraz życzymy powodzenia w pełnieniu swoich ról. Organizatorkami wyborów były panie: Dorota Herdzik i Agnieszka Janicka (opiekun Samorządu Uczniowskiego).

MLe

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...