Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-09-2023

W poniedziałek, 4 września br., o 9:00, na korcie w SP nr 1 w Lubaniu rozpoczął się uroczysty apel z okazji inauguracji nowego roku szkolnego 2023/24. Po ponad dwóch miesiącach rozłąki z nauką – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele spotkali się ponownie, aby wspólnie celebrować ten szczególny dzień.

 Podczas apelu wysłuchaliśmy krótkich i motywujących przemówień: dyrektor placówki – p. Beaty Myśliwiec, burmistrza miasta Lubań – p. Arkadiusza Słowińskiego i przewodniczącej Rady Rodziców – p. Małgorzaty Sałandyk. Zostały one nagrodzone gromkimi brawami. Następnie miało miejsce przedstawienie całej kadry szkolnej: grona pedagogicznego, pracowników administracji oraz obsługi. W czasie tego wyjątkowego wydarzenia odbyło się także pasowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci z entuzjazmem i wielkim przejęciem ślubowały bycie nowymi członkami społeczności szkolnej lubańskiej Jedynki. Rodzice pierwszoklasistów również przeżywali tę szczególną chwilę w życiu ich pociech, ukradkiem roniąc łzy ze szczęścia i radości. Dodatkowo ten apel miał wyjątkowy charakter z powodu oficjalnego połączenia się i przyjęcia dwóch oddziałów oraz sześciu nauczycieli z SP3 w Lubaniu. Warto też wspomnieć, że młodzież z kl. VI i VII została symbolicznie pasowana na nowych uczniów SP1. Teraz przed nami kolejne wyzwania oraz nowe, ciekawe pomysły do realizacji. Ponadto na początku bieżącego roku szkolnego życzymy wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Natomiast naszym uczniom życzymy, by mieli niesamowitą radość z odkrywania małych i wielkich tajemnic wiedzy, a nauczycielom – ogromu satysfakcji z pracy z dziećmi i sukcesów zawodowych.

MLe

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...