Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-05-2023

16 maja miałam przyjemność odwiedzić lokalną kawiarnię, gdzie odbyło się kolejne spotkaniu miłośników literatury, działających w ramach szkolnego „Salonu literackiego”, okazjonalnie współpracujących z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną im. M. Konopnickiej w Lubaniu.

      W niecodziennych okolicznościach wtorkowego popołudnia, zostałam serdecznie powitana przez zgromadzonych towarzyszy spotkania. Chwilę po rozgoszczeniu się, każdy z nas zamówił ciepłe, aromatyczne napoje. W kawiarni panowała przyjemna atmosfera. Rozmowa płynęła swobodnie, wypełniona tematami związanymi z lekturą, literaturą i poprawną wymową. Członkowie grupy dzielili się swoimi informacjami na temat ulubionych autorów i książek. Żarliwie dyskutowaliśmy na temat krytyki wśród mang. Dzieliliśmy się swoimi wrażeniami związanymi z ostatnio przeczytanymi pozycjami i właśnie ta część popołudnia stała się dla mnie bardzo inspirująca, pozwoliła poznać nowe, ciekawe książki, po które z pewnością sięgnę. Po powrocie do domu, wypełniały mnie pozytywne wrażenia, poczułam się zmotywowana do dalszego zgłębiania  świata literatury. 

Wizyta w kawiarni w towarzystwie ludzi ceniących książki była dla mnie bardzo ważnym doświadczeniem i na pewno dołączę do kolejnych spotkań grupy.

 

                                                                                             red. Zuzanna Malamis kl. 8e

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...