Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2023

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły bardzo licznie i z zaangażowaniem wzięli udział w projekcie organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu – Poliglota w Krainie Języków Obcych.

Projekt trwał od listopada 2022 r., a ostatni jego etap odbył się w miniony wtorek 25 kwietnia 2023 r. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe, klasy I-II, III-IV oraz V-VI, którym przypisano odpowiednio zadania do realizacji w języku angielskim bądź niemieckim np.: wykonanie drzewa genealogicznego swojej rodziny, słowniczka obrazkowego nt. „Spędzanie wolnego czasu”, prezentacji multimedialnej – pt. „Jak uczę się języka niemieckiego/ angielskiego” czy zrobienie przez ucznia domina składającego się z 12 klocków. Każda grupa wiekowa musiała również zaprezentować jedną formę wypowiedzi ustnej – wiersz, piosenkę lub łamaniec językowy. W finale konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test - Quiz językowy, realizowany w formie stacjonarnej, w wybranych szkołach powiatu. Nasza szkoła gościła finalistów klas III-IV. Fantastyczne prace wykonane przez uczniów zachwyciły nauczycieli oraz członków komisji konkursowej. Wszystkim uczniom naszej Szkoły biorącym udział w projekcie serdecznie gratulujemy a poniżej publikujemy naszych najlepszych Poliglotów:

Grupa 1 – klasy I-II

 język angielski:

I miejsce - Leon Keppel klasa 1a (op. p. T Szłabowicz)

Wyróżnienie Zuzanna Bełzecka klasa 1a (op. p. T Szłabowicz)

język nieniecki:

I miejsce Wiktor Kędzierski klasa IIb (op. p. P Dwornik)

Grupa 2 – klasy III-IV

 język angielski:

I miejsce – Paweł Węgrzyn klasa 3c (op. p. M Janikowska)

język nieniecki:

II miejsce Antonina Pobłocka klasa IVa (op. p. P Dwornik)

Grupa 3 – klasy V-VI

 język angielski:

III miejsce – Pola Malinowska klasa VIb (op. p. M Janikowska)

język nieniecki:

I miejsce Szymon Wasilewski klasa VIc (op. p. D Zawieja).

red.T. Okuniewicz-Szłabowicz

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...