Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-12-2022

29 listopada w naszej szkole było wyjątkowo gwarno i wesoło – świętowaliśmy andrzejki. Jak każe tradycja, nie obyło się bez andrzejkowych wróżb i zabaw.

Andrzejkowe wróżby

  Wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości, mogli odwiedzić stanowiska z wróżbami, przygotowanymi przez samorząd szkolny. Piękne wróżbitki  przepowiadały swoim koleżankom i kolegom, co wkrótce może się zdarzyć.  Oprócz tradycyjnego przekłuwania serca, które zdradziło imię ukochanej/ukochanego, uczniowie  mieli okazję poznać tajemnice najbliższej przyszłości, losując kartki z wróżbami.

  W andrzejkach pełnych czarów i dobrej zabawy uczestniczyły także dzieci, które odwiedziły bibliotekę szkolną. Każdy, kto tego dnia wypożyczył książkę, miał możliwość uzyskania przepowiedni. Wróżono między innymi z kart, ze szpilek, z kostki do gry, z kubeczków. Można było również poznać cechy swojego charakteru oraz dowiedzieć się, kto kim zostanie w przyszłości. Czytelnicy bawili się symboliką kolorów i kwiatów, a dzięki rzutom lotkami w tarczę, otrzymywali wróżby literackie.

   Andrzejkowe przepowiednie dostarczyły uczniom wiele radości. Oczywiście wszyscy pamiętali, że należy  je traktować z przymrużeniem oka. Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Uczestnikom dziękujemy za miłą zabawę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...