Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-11-2022

Na przełomie października i listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na SKO – wicza uczniów klas pierwszych. Dla dzieci był to kolejny ważny dzień, gdyż wszyscy zostali włączeni do Szkolnej Kasy Oszczędności, która działa pod patronatem Banku PKO BP.

  W pierwszej części uroczystości pierwszaki poznały bohaterów SKO: Żyrafkę Lokatkę i Pancernika  Hatetepesa,  otrzymały także garść informacji na temat SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI, zasad oszczędzania i serwisu SKO, które uczy dziecko korzystania z usług bankowości internetowej pod kontrolą dorosłych oraz zarządzania finansami  i oszczędzania. Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą systematycznie oszczędzać w SKO oraz brać udział w organizowanych konkursach. Opiekun SKO pasował każdego ucznia na SKO – wicza, wręczył KSIĄŻECZKĘ SKO i upominek ufundowany przez bank, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

  Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu SKO będzie kojarzyło się najmłodszym uczniom z radością, bezpieczeństwem i oszczędzaniem.

 Warto wiedzieć, że do SKO należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, ponieważ SKO - wiczem jest się od pierwszej klasy do ukończenia 13 roku życia. Zapraszamy do oszczędzania wszystkie dzieci!!!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...