Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2021

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wręczył samorządowcom Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Wśród odznaczonych znalazł się burmistrz naszego miasta, Arkadiusz Słowiński.

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Wagę tego dnia podkreślił 29 czerwca 2000 r. Sejm,   uchwałą na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W uchwale Sejm podkreślił znaczenie samorządów dla tworzenia lokalnych więzi i budowy silnego państwa.

- Dziś w działalności samorządu terytorialnego ma swój bezpośredni i pośredni udział wiele tysięcy obywateli, co jest podstawą demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego - czytamy w uchwale.

27 maja br., w  31 rocznicę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990,  premier Mateusz Morawiecki zaprosił do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ok. 60 samorządowców na uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Uroczystość odbywała się w obecności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz sekretarza stanu w MSWiA Pawła Szefernakera.

W trakcie spotkania premier podkreślał znaczenie samorządu i dziękował za wspólną pracę.

- Moim jedynym pragnieniem jest to, żeby łączyć Polskę w jedną spójną opowieść, w jedną spójną, solidarną RP.  I za to, że państwo się do tego przyczyniacie chciałbym bardzo podziękować i pogratulować. - mówił Mateusz Morawiecki.

Samorzadowcy usłyszeli dziś wiele podziękowań i życzeń.

- Życzę Państwu powodzenia, bo każdy Państwa sukces w Waszej małej ojczyźnie jest sukcesem Rzeczypospolitej -  mówił sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

- Bardzo Państwu dziękuję za Waszą pracę i składam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta - dodawał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Na zakończenie spotkania samorządowcy zostali odznaczeni Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Dzisiejsi odznaczeni dołączyli do grona ponad 700 polskich samorządowców, którym wcześniej nadano tę odznakę.
Oprócz Arkadiusza Słowińskiego Dolny Śląsk reprezentowali Tadeusz Krzakowski, Prezydent Legnicy oraz Zdzisław Brezdeń, Starosta Oławski.

(ŁCR, foto: UM, KPRM)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...